Valachy tour má staronové vítěze – Lucii Skřivánkovou a Petra Šťastného

VELKÉ KARLOVICE - Sportovní seriál Valachy tour má na konci svého sedmého ročníku staronové vítěze. Mezi ženami se stala celkovou vítězkou Lucie Skřivánková z týmu Kolovna KM - BT Morkovice, z mužů byl nejlepší Petr Šťastný z týmu Sport Races. Oba obhájili svá loňská prvenství, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Do sedmého ročníku Valachy tour, který se uskutečnil v okolí Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích a v Novém Hrozenkově, se během pěti závodů v průběhu celého roku zapojilo 1 900 dospělých závodníků, do dětské Valachy tour pak 1 170 dětí ve věku od 2 do 16 let. Zejména amatérští sportovci si tak vyzkoušeli klasické běžkování s čelovkami, terénní duatlon, bikemaraton, triatlon a na dvou různých tratích běžecký trailový závod.

Závěrečným závodem se stal v sobotu 19. října trailový závod Běhej Valachy, který významně ovlivnilo krásné počasí. Lesy ve Velkých Karlovicích hrály všemi barvami, teploměr ukazoval příjemných 15 °C a louku u hotelu Galik zalévalo po celý den slunce. Hned ráno se na běžecké tratě vydalo 249 dětí ve 14 kategoriích. Nejmladšími účastníky bylo hned 5 dvouletých dětí, které v doprovodu svých rodičů, avšak po vlastních nohou a za podpory Maxipsa Fíka a soba Kilpíka, zdolaly trasu v délce 200 metrů.

„V dětských závodech nám jde hlavně o to, umožnit dětem si zasportovat a zažít atmosféru závodů. U těch starších už jde často i o prestiž a výsledek. Je skvělé, kolik dětí na akce Valachy tour jezdí,“ zhodnotil prezident seriálu Vladimír Sušil.

Poslední závod seriálu, nazvaný Běhej Valachy, přilákal v sobotu 19. října do Velkých Karlovic celkem 340 sportovců. Závodilo se na tratích 6,5 nebo 12 kilometrů. Hlavní závod vyhrál třinecký Tomáš Lichý, který navázal na svých několik vítězství z minulých ročníků. Vyhrál v čase 47:00 s více než dvouminutovým náskokem, který si před druhým Alexisem Jeannerodem vybudoval převážně na prvních pěti kilometrech při stoupání na horskou prémii Pod Vysokou. Třetí v poradí byl Petr Šťastný. Mezi ženami vyhrála Tereza Tvarůžková (58:22) před Evou Galaczovou a Martinou Novotnou. Na kratší trase vyhrál Michal Staník, mezi ženami Markéta Majkusová.

Závěrečný díl seriálu Valachy tour také rozhodl o celkovém vítězi. Mezi muži díky skvělému výkonu v běhu zvítězil a vítězství obhájil Petr Šťastný. Druhý skončil devatenáctiletý Štěpán Stloukal z Jablonce nad Nisou a třetí velkokarlovický Svatopluk Janečka, který i ve svých sedmačtyřiceti letech řádně prohání o polovinu mladší závodníky. Mezi ženami svoje vítězství obhájila Lucie Skřivánková před i loni druhou Monikou Kadlecovou a třetí devatenáctiletou Petrou Krutílkovou.

Vítěz a vítězka kromě hodnotných cen od partnerů získali jako už tradičně pravou valašku od řezbáře z Velkých Karlovic Tomáše Dujky.

„Už jsme začali připravovat další ročník seriálu Valachy tour. První závodem bude opět běžkařský závod Noční stopa Valachy v sobotu 8. února,“ uzavřel prezident seriálu Valachy tour Vladimír Sušil.