středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Božetice dál čekají na první body. Humpolci nedaly ani gól

MILEVSKO – Po vynuceném návratu ze Středočeské krajské soutěže do mnohem kvalitnější Jihočeské krajské ligy neměli hokejisté Božetic velké ambice. Už před sezonou si uvědomovali, že s kádrem, který tvořili de facto za pochodu, nebudou moct bojovat o play off a v soutěži možná budou za otloukánky. Zatím Božetice bojují, co jim síly stačí, ale přesto čekají na první body v sezoně. Naposledy svěřenci trenéra Romana Staňka nestačili uplynulou neděli před domácím publikem na Humpolec, kterému podlehli jasně 0:7. O výsledku prakticky rozhodla hned první třetina, ve které domácí svými chybami doslova darovali soupeři z Vysočiny náskok 4:0. Od druhé části, kdy domácí udělali změnu v brankovišti, se hrálo mnohem vyrovnanější utkání. Oba celky měly přibližně stejný počet šancí, ale zatímco Humpolec ještě přidal další tři góly, tak pro Božeťáky byla hostující svatyně zakletá.

Vinou slabší individuální kvality ve finální fázi tak domácí vyšli střelecky naprázdno, když nevyužili ani 76 vteřin trvající přesilovku pět na tři ve druhé třetině – 0:7. Příští utkání sehrají Božetice v neděli 27. října opět doma proti Vimperku.

5. kolo – neděle 20. října
TJ HC Božetice – TJ Jiskra Humpolec 0:7 (0:4, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 11. Daňhel (Šerák), 13. Krtek (Brychta), 19. Zadina (Hynek), 20. Daňhel (Bambula, Dvořák), 27. Hubata (Brychta), 46. Kulík (Brychta), 54. Bambula (Krtek, Hubata).

Božetice: Šindelář (21. Nový) – Bartl, P. Hošek, P. Homola, Mareš, T. Hošek, Bartůněk – Martin Blažek, A. Nevolný, L. Stejskal, J. Dvořák, Linhart, Brabec, Cmunt, Ryška, Buriánek, L. Nevolný.

Humpolec: Šťastný – Motl, Hurda, Rubner, Zadina, Šerák, Krtek, T. Dvořák, Hendrych, Bambula, Kulík, Hubata, Hynek, Brychta, Daňhel, Dolejš.

Ve středečních Milevských novinách se asistent trenéra Božetic Radek Štědronský zamyslí nad příčinami tak vysoké porážky a také představíme novou posilu domácích brankáře Jaroslava Nového, který se postavil mezi tyče za stavu 0:4 od začátku druhé třetiny. Jak náročné bylo jít v tu chvíli do branky, nebo jak se vůbec dostal z Velkých Popovic do Božetic, přineseme ve středečním tisku.