TCL V Repre

Na závěr turnaje EFT se Češkám těsně nepodařilo porazit Švédky

České florbalistky podlehly v závěrečném utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour Švédsku 5:6 po samostatných nájezdech a skončily celkově třetí. Nerozhodný stav po 60 minutách dokázaly s favoritkami udržet v předchozích 32 vzájemných zápasech pouze jednou, jinak všechny ostatní duely prohrály.

Český tým se v úvodu ubránil při trestu Denisy Kotzurové a v sedmé minutě se ujal vedení, když po přihrávce Denisy Ratajové otevřela skóre kapitánka Eliška Krupnová. Švédky otočily stav díky gólům Alice Granstedtové a Amandy Delgadové Johanssonové, která využila přesilovou hru při vyloučení Venduly Beránkové.

Ve 27. minutě sice zvýšila na 3:1 Emelie Wibronová, ale po polovině utkání sledovalo 401 diváků v hale na Podvinném mlýně bleskový obrat týmu trenéra Saschy Rhynera. Nejdříve skórovala dvakrát během 140 sekund Tereza Urbánková a za dalších 28 sekund se prosadila Martina Řepková. V 37. minutě vyrovnala Klara Molinová.

V čase 48:11 vrátila českému týmu vedení Ratajová, ale za 89 sekund se trefila Johanna Hultgrenová. V nájezdech rozhodla až v šesté sérii Wibronová.

Češky získaly bod se Švédkami dosud jen 31. října 2008, kdy rovněž v Praze v duelu Euro Floorball Tour uhrály remízu 3:3. "Pro nás je to fantastické. Nevyhrály jsme, ale myslím, že jsme ukázaly, že je dokážeme porazit a bojovat s nimi až do úplného konce," řekla Urbánková, která působí v Malmö.

"Byl to náš cíl je překvapit, aby z nás taky měly respekt před mistrovstvím světa a doufám, že se to podařilo. Bylo to velice fyzicky náročné. Musely jsme být připravené od první vteřiny zápasu. Ke konci třetí třetiny jsme to stahovaly na dvě lajny, bylo to na morál," uvedla Urbánková.

"Byla tady perfektní atmosféra. Děkujeme všem fanouškům. Byl to pro nás herně velice vydařený turnaj, už to jen vyladit na mistrovství světa," dodala Urbánková.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Praze:

ČR - Švédsko 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Krupnová (Ratajová), 31. Urbánková (Krupnová), 33. Urbánková (Ratajová), 34. Řepková (Tožičková), 49. Ratajová (Urbánková) - 16. Granstedtová (Johanssonová), 20. Johanssonová (Tschöpová), 27. Wibronová, 37. Molinová, 50. Hultgrenová (Tschöpová), rozhodující sam. nájezd Wibronová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 401.