18.10.2019, 22:22, aktualizováno 20.10.2019, 19:54
Německé kluby se do čela tabulky nehrnou a po páteční porážce Leverkusenu ztratily další týmy z předních příček. Bayern jenom remizoval v Augsburgu, Lipsko se zase rozešlo smírně s Wolfsburgem a neuspěly ani Freiburg a Schalke. První tak i po porážce v Dortmundu zůstává Gladbach...

TSG Hoffenheim - Schalke 04 2:0

20.10.2019 18:00

Góly: 71. Andrej Kramarić, 85. Ihlas Bebou

Jelikož hráli v rámci osmého kola úplně poslední zápas, věděli svěřenci Davida Wagnera, že by je případná výhra posadila do čela tabulky. Jenže Hoffenheim předvedl výborný výkon a na pohárové příčky ztrácí pouhé tři body.

Jako první se musel mít na pozoru Oliver Baumann. Nejprve sledoval, kterak jedovatý projektyl z kopačky Daniela Caligiuriho skončil na spojnici břevna a tyče, a poté se pokusil jeho svatyni dobýt Alessandro Schöpf. Bohužel pro die Königsblauen minul. Aktivní Schöpf si mezi čtyřiadvacátou a jednatřicátou minutou připsal další výživné pokusy. Mezitím se ještě pokusil brankáře Hoffenheimu překonal Salif Sané.

Za TSG se v závěrečné desetiminutovce úvodního dějství osmělili Stefan Posch a Dennis Geiger. Jenomže úspěšní nebyli, takže se do druhé pětačtyřicetiminutovky vstupovalo za bezbrankového stavu. Také po změně stran byli hosté aktivnější. V 60. minutě jim málem daroval vedoucí trefu Oliver Baumann.

Zkušený gólman chyboval, ale naštěstí pro jeho tým byl Burgstallerovi ve snaze dostat míč za čáru odpískán útočný faul. Vítěznou branku zařídil v jednasedmdesáté minutě Ilhas Bebou, který po individuální akci vystřelil. Alexander Nübel jeho pokus jenom vyrazil k Andreji Kramarićovi, který z dorážky nezaváhal - 1:0.

Hosté se pak pochopitelně začali více věnovat ofenzivě a nechávali v obraně otevřená vrátka. Toho v pětaosmdesáté minutě využil Bebou, který si ve vápně udělal prostor a přesnou střelou pravačkou na bližší týč rozhodnul o tom, že si jeho zaměstnavatel připíše třetí vítězství v sezoně - 2:0. Další by se klidně mohlo udát za týden v duelu s Herthou. Schalke čeká prestižní Revierderby, tedy bitva s Borussií Dortmund.

Více informací k zápasu

1. FC Köln - SC Paderborn 3:0

20.10.2019 15:30

Góly: 9. Simon Terodde, 59. Louis Schaub, 85. Sebastiaan Bornauw

Kozli si díky druhé výhře v sezoně v tabulce polepšili, a také díky zaváhání konkurence vystoupali nad sestupové pásmo. SC zůstávají s jediným bodíkem a s dvaadvaceti inkasovanými brankami na poslední příčce.

Samozřejmě na sebevědomí nikdy nepřidá, když dostanete gól z první střely na bránu. Po rohovém kopu následovala série odrazů, z čehož nakonec mohl těžit Simon Terodde, který stál ve správný čas na správném místě a zhruba z úrovně penalty z první bleskurychle zakončil - 1:0. Psala se teprve devátá minuta.

V následujících třech desítkách minut byla na RheinEnergie Stadionu veliká nouze o vyložené příležitosti. Až ve 40. minutě to byl znovu Simon Terodde, kdo orazítkoval vnější stranu levé tyče. Hře Paderbornu scházela jakákoli kreativita a myšlenka, takže nebylo velkým překvapením, když svěřenci Steffena Baumgarta podruhé inkasovali.

Padesát minut po úvodní trefě nacentroval Kingsley Schindler z pravé strany na Louise Schauba, který okamžitě hlavičkoval. Leopold Zingerle si s balonem úplně nepotykal, takže jej podruhé (nikoli však naposledy) v zápase lovil ze sítě - 2:0. Asistent při této brance mohl záhy sám skórovat. Jenže vynikající přihrávku od Jonase Hectora o kousek nezužitkoval.

Jedinou významnější šanci hostujícího celku spálil střídající Abdelhamid Sabiri. Stalo se tak krátce předtím, než Kozli zasadili třetí hřebíček. Jhon Córdoba sice střeleckou smůlu stále neprotrhnul, neboť trefil pouze tyč. Avšak následný rohový kop posadil Marcel Risse milimetrově přesně na hlavu dvacetiletého Sebastiaana Bornauwa, jenž dal svým prvním bundesligovým zásahem výsledku jeho finální podobu - 3:0.

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 1:0

19.10.2019 18:30

Góly: 58. Marco Reus

Borussia Dortmund, která před tímto kláním měla za sebou šňůru tří remíz v řadě, přivítala na svém hřišti lídra soutěže, Borussii Mönchengladbach. Hosté svou lepší výchozí pozici nedokázali potvrdit a svému rivalovi přenechali všechny body, jež jediným gólem zařídil symbolicky "odrostlý syn" Mönchengladbachu a současný kapitán Dortmundu Reus.

První velkou příležitost ke skórování měla hostující Hříbata. Po pěti minutách hry se k hlavičce po centru Bénese dostal Jantschke, který svůj pokus namířil jen do těla bránícího Reuse. Ve 12. minutě se ke střele po rychlé akci dostal Brandt, mrštného Sommera ale nepřekonal. Po půl hodině hry se do šance řítil Embolo, Bürki mu však riskantním zákrokem ve skluzu ukopl míč od nohy.

Ve 33. minutě se tvrdou ranou přes Sommera prosadil Hazard. Po konzultaci s VAR ovšem hlavní arbitr branku neuznal pro ofsajd předcházející gólové přihrávce. Týmy tak šly do šaten za bezbrankového stavu.

V 58. minutě se domácí Dortmund dostal do vedení. O gól se paradoxně postarali dva bývalí tahouni Mönchengladbachu. Hazard pěknou uličkou poslal vyslal do šance Reuse a ten špičkou kopačky překonal Sommera - 1:0.

V 69. minutě nastaly komplikace pro BVB. Bürki se zranil a musel být narychlo vystřídán nerozcvičeným Hitzem. V 84. minutě se Dortmundští radovali z další branky, avšak tato radost jim nevydržela příliš dlouho, neboť jim podruhé v utkání nebyl gól uznán pro ofsajd. V 89. minutě se málem podařilo senzačně vyrovnat Stindlovi, Hitz však reflexivně s trochou štěstí míč vyrazil mimo prostor mezi třemi tyčemi. Lítá bitva Borussií tak skončila lépe pro tu domácí, jež může slavit důležitou výhru 1:0.

Dortmundští se díky prvnímu vítězství v lize po měsíci dostali na průběžné čtvrté místo v tabulce, pouhý bod právě za první Mönchengladbach. Ten prováhal možnost odskočit svým pronásledovatelům na špičce soutěže a nyní se o první flek dělí s Wolfsburgem.

RB Lipsko - VfL Wolfsburg 1:1

19.10.2019 15:30

Góly: 54. Timo Werner - 82. Wout Weghorst

Duel dvou rivalů v boji o poháry (potažmo o titul) skončil smírně. Domácí nejprve poslal do vedení Werner, v poslední desetiminutovce ale Wolfsburgu zachránil alespoň bod svým šestým gólem v sezóně Weghorst.

První zajímavý moment utkání přišel po necelých dvaceti minutách hry. Upamecano poslal nesmyslně vysoký míč téměř z půlky hřiště směrem ke své brance a Gulácsi musel porušit pravidla o chycení míče do ruky po malé domů, aby odvrátil pohromu v podobě inkasovaného gólu. Následný nepřímý volný kop z prostoru okolo penalty hosté nedokázali využít.

Jinak první půle žádnou vážnější situaci nepřinesla, proto šly oba týmy do kabin za stavu 0:0. V 56. minutě se dostavila první gólová situace zápasu. Gulácsi dlouhým výkopem hledal Poulsena, ten sice prohrál svůj souboj, avšak míč propadl až k Wernerovi, jenž po kličce okolo Pervana uklidil míč do jeho svatyně - 1:0.

Hosté se dočkali vyrovnání v 84. minutě utkání. Nmecha poslal do vápna dlouhý míč z hloubi pole přímo na Williama, jenž ho z první sklepl na nabíhajícího Weghorsta, pro kterého už nebyl žádný problém srovnat skóre - 1:1. Do konce zápasu se sav již nezměnil, a tak oba soupeři berou bod za konečnou remízu.

Pro oba týmy je remíza za současné konstelace v tabulce ztrátou, neboť každý tříbodový zisk může pro kohokoli z první poloviny tabulky znamenat posun na čelo tabulky. Lipsko je aktuálně páté s patnácti body, Wolfsburg s jedním bodem navíc okupuje druhou příčku tabulky.

Werder Brémy - Hertha BSC 1:1

Góly: 7. Joshua Sargent - 70. Dodi Lukebakio

V rámci 8. kola Bundesligy se střetly celky Werderu Brémy a Herthy Berlín. Berlínané vstupovali do zápasu s trvající třízápasovou vítěznou šňůrou, Brémy naopak měly z posledních klání na kontě dvě remízy v řadě. Nakonec se natáhla série domácích, oba týmy si ze zápasu vezou bod.

Úvod duelu patřil domácímu Werderu. Sargent si napravo narazil s Eggensteinem a tečovanou střelou z první poslal míč za záda Jarsteina - 1:0. V 16. minutě se dalekonosnou ranou z voleje pokusil vyrovnat Mittelstädt, míč ale poslal těsně nad Pavlenkovu svatyni.

Ve 27. minutě Friedl vybídl svou přihrávkou ke skórování Rashicu, Boyata však jeho gólovou střelu tečoval těsně vedle pravé tyče Herthy. První půle tak skončila těsným vedením Brém 1:0.

Po dvaceti minutách druhého poločasu Bittencourt přesně nacentroval zprava na osamoceného Rashicu, jenž akrobaticky skvěle zakončil, avšak jeho pokus neméně skvělým zákrokem zlikvidoval famózní Jarstein. V 69. minutě, tedy po pouhých čtyřech minutách, napřáhl Darida zpoza vápna a jen tak tak netrefil bránu za vzduchem plachtícím Pavlenkou.

O minutu později přišlo vyrovnání. Střídající Lukebakio se na levé straně hřiště odhodlal k fantastické sólové akci, když přešel přes několik protihráčů a přízemní ranou k zadní tyči nedal Pavlenkovi šanci - 1:1. V poslední dvacetiminutovce si už ani jeden z týmů žádnou větší příležitost nevypracoval, proto zápas skončil nerozhodně 1:1.

Hertha počtvrté v řadě neprohrála a po zisku bodu z tohoto střetu se nachází na desáté ligové pozici. Werder se drží v těsném závěsu, dva body za týmem z hlavního německého města.

Fortuna Düsseldorf - 1. FSV Mainz 05 1:0

Góly: 82. Rouwen Hennings

Fortuna Düsseldorf přerušila svou sérii šesti utkání bez vítězství a tentokráte po vyrovnaném průběhu porazila konkurenční Mohuč nejtěsnějším poměrem 1:0. Rozdílovou trefu vsítila zhruba deset minut před závěrečným hvizdem, jeho sobotní protivník hrál od konce úvodního dějství v oslabení. Domácí se posunuli na třináctou pozici se sedmi body, FSV naopak klesl na předposlední sedmnácté místo se šesti body.

První poločas probíhal v opatrném duchu a více jak čtyřicet tisíc fanoušků se nedočkalo mnoha vyložených příležitostí. Za zmínku stojí pouze šance Karamana, který po necelé půlhodině napřáhl z hranice šestnáctky a jeho projektil prosvištěl jen o decimetry nad horní tyčkou. Ihned poté obdržel první žlutou kartu Edimilson Fernandes, švýcarský reprezentační záložník pak v první nastavené minutě úvodního dějství vyrobil zkrat.

Ve snaze zasáhnout míč totiž trefil jen hlavu Zimmermanna a rozhodčí Zwayer ho po druhé žluté kartě během čtvrthodiny hry poslal předčasně do kabin. Po změně stran měli domácí navrch a svého rivala uzavřeli před jeho vlastním pokutovým územím. Do větší šance se dostali v 65. minutě, když si po přesně načasovaném centru z křídla seběhl do výhodné pozice Nuhu, avšak jeho hlavička proletěla několik metrů vedle pravé tyče.

Ani ne o tři minuty později znovu zahrozil stejný hráč, když po rohovém kopu hlavičkoval pod břevno. Brankář Zentner musel vytáhnout naprosto fantastický zákrok a balón odvrátit nad svou branku. Düsseldorf se přeci jen dočkal rozhodující trefy v 82. minutě. Již popáté v tomto bundesligovém ročníku se prosadil zkušený dvaatřicetiletý útočník Rouwen Hennings, jenž je tak suverénně nejlepším klubovým střelcem.

Na levé straně odvedl pořádný kus práce Gießelmann a poté odcentroval do předbrankového prostoru, kde našel právě Henningse. Ten v klíčový okamžik zachoval klid a míč usměrnil do sítě kolem naprosto bezmocného Zentnera. Fortuna si ve zbývajícím průběhu už těsný náskok pohlídala, Mohuč se v deseti k ničemu nebezpečnému nedostala. Düsseldorf v příštím kole zavítá na půdu konkurenčního Paderbornu, 1. FSV přivítá rivala z Kolína.

FC Augsburg - Bayern Mnichov 2:2

Góly: 1. Marco Richter, 90+2. Alfred Finnbogason - 14. Robert Lewandowski, 49. Serge Gnabry

Augsburg v 8. kole Bundesligy na svém hřišti přivítal nejslavnější z bavorských klubů, Bayern Mnichov. Po překvapivém vyrovnání v samotném závěru se domácí mohou radovat ze zisku nečekaného bodu, zatímco pro Bayern druhá bodová ztráta v řadě znamená další komplikace.

Fotbalisté Augsburgu vstoupili do zápasu naprosto famózně, neboť se jim podařilo hned v 1. minutě dostat do vedení. Khedira sklepl centrovaný míč na Richtera a ten z bezprostřední blízkosti překonal Neuera - 1:0.

Bayern nečekal na vyrovnání dlouho. Těsně před dovršením úvodní patnáctiminutovky Gnabry poslal vysoký míč do vápna přímo na hlavu Lewandowského, který se v podobných situacích mýlí málokdy - 1:1.

Ve 39. minutě Gnabry po centru Alaby s voleje trefil tyč branky Augsburgu. Následně se do dvojité šance dostal Thiago, ani on však nebyl úspěšný. Těsně před odchodem do šaten se mohl podruhé v zápase prosadit Richter, tentokrát si ale na Neuera nepřišel. První poločas tak skončil plichtou 1:1.

Úvod druhé půle patřil favoritovi z Mnichova. Ve 49. minutě Gnabry převzal u pravé postranní čáry přihrávku od Coutinha, navedl si míč přes obránce na střed a obstřelem levou nohou rozvlnil síť za zadní tyčí - 1:2.

Po hodině hry se Gnabry dostal do další šance, avšak v tomto případě se skvělým zákrokem zaskvěl Koubek. Totéž se mu podařilo i v 79. minutě při obrovské gólové příležitosti Comana. V závěru zápasu Augsburg stupňoval svou snahu o vyrovnání. V 89. minutě Max vyzkoušel Neuerovu pozornost střelou z dálky a při následné dorážce Finnbogason trestuhodně promáchl.

Pak ale přišla první nastavená minuta utkání a s ní i naprostý šok. Střídající Córdova se vpravo prosadil přes Hérnandeze a prudkým přízemním centrem vybídl ke skórování Finnbogasona, jenž měl před prázdnou bránou lehkou úlohu - 2:2.

Augsburg získal překvapivý a důležitý bod, který by mu měl dodat velkou dávku sebevědomí do dalších kol. Pokud se však bude chtít vzdálit od sestupových vod, musí začít bodovat pravidelně. Bayern nemůže být s dalším zápasem bez výhry spokojený. Na dosah čela tabulky se drží jen díky tomu, že i jeho rivalové mají problém s udržením výkonnosti.

Union Berlín - SC Freiburg 2:0

Góly: 1. Marius Bülter, 84. Marcus Ingvartsen

Nováček soutěže z Berlína přerušil svou sérii čtyř porážek v řadě za sebou a před vlastními příznivci dokázal porazit rozjetý Freiburg po výsledku 2:0. Union vyhrál po postupu do nejvyšší německé soutěže teprve podruhé, se sedmi body na kontě opustil sestupové pozice a patří mu čtrnáctá příčka. Hosté naopak prohráli teprve podruhé a trochu si kazí dojem z dosavadního působení, ovšem se čtrnácti body se i tak nacházejí na solidním šestém místě.

Berlínský klub měl naprosto úchvatný vstup do zápasu a okamžitě po úvodním hvizdu skóroval. Hned po první akci sobotního střetnutí získal míč Lenz a předložil ho rozběhnutému Mariusi Bülterovi, který si posunul balón směrem k hranici pokutového území a pak ho umístil přímo k zadní tyči. Neuběhlo ani deset minut a Union mohl vést o dvě branky, nicméně Ingvartsenova rána z hranice šestnáctky pouze orazítkovala levou tyč.

Po necelé čtvrthodině hry mohl na opačné straně srovnat Lienhart, ale jeho tečovanou střelu dokázal odvrátit do bezpečí pozorný brankář Gikiewicz. Hosty potkal další nepříjemný moment přesně v polovině první půle, kdy kvůli zranění musel opustit trávník gólman Schwolow a místo něj se postavil mezi tři tyče náhradník Thiede. Po necelé půl hodině hry hostující strážce kapituloval, když ho překonal Andersson. Ten dopravil míč do prostoru tří tyčí hlavou, ale jeho gól nakonec nebyl uznán kvůli útočnému faulu právě na Thiedeho.

Po změně stran tempo hry výrazně opadlo. Freiburg byl směrem dopředu téměř neškodný a na výbornou defenzívu protivníka nemohl najít vůbec žádný recept. S přibývajícím časem začal hrát na stále větší riziko a domácí toho využili v 84. minutě, kdy vsítili druhou rozhodující branku.

Třiadvacetiletý dánský útočník Marcus Ingvartsen po pobídce od Andricha vystřelil z osmnácti metrů a jeho parádní oblouček zaplachtil pod břevno, Thiede se tentokráte jen naprázdno proletěl vzduchem. V dalších minutách se utkání dohrávalo a diváci si užívali vítězné oslavy. Berlínský výběr příště zavítá na půdu mnichovského giganta z Bayernu, SC bude mít co napravovat proti favorizovanému Lipsku.

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 3:0

18.10.2019 20:30

Góly: 4. Gonçalo Paciência, 17. Gonçalo Paciência (pen.), 80. Bas Dost

Předehrávku 8. kola obstaraly celky Eintrachtu Frankfurt a Bayeru Leverkusen. Na místo očekávané vyrovnané bitvy, které by odpovídal také těsný výsledek, byli ovšem diváci na stadionu svědky demonstrace efektivity v zakončení v podání Frankfurtu a zároveň naprosté beznaděje hráčů Leverkusenu.

Podobu průběhu zápasu nastínil již ve 4. minutě Paciência, když si naběhl za obranu na skvělou přihrávku od da Costy a protlačil míč do sítě Leverkusenu - 1:0. Po úvodní brance zápasu následovala sekvence několika šancí na obou stranách hřiště, ani jedna však neskončila brankou, tedy až do 17. minuty. To totiž hostující stoper Dragović zahrál ve svém pokutovém území rukou a byla nařízena penalta, jíž s přehledem proměnil opět Paciência - 2:0.

O pět minut později domácí slavili už svou třetí branku. Jejich radost ovšem netrvala dlouho, neboť gól Kostiće nebyl uznán pro ofsajd. Po neproměněných brankových příležitostech Paciêncii a Alaria ze závěru prvního poločasu šli hráči do šaten za stavu 2:0.

Bayer ve druhé půli zvýšil obrátky a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. V 66. minutě nejprve Alaria opět skvěle vychytal Rönnow, načež se na druhé straně z protiútoku prosadil Dost, branka ovšem opět nebyla uznána kvůli postavení mimo hru. O tři minuty později další šanci neproměnil střídající Bellarabi. Následně byla ve prospěch hostů odpískána penalta za údajnou ruku Fernandese. Hlavní arbitr ale posléze své původní rozhodnutí odvolal, neboť se o hru rukou nejednalo.

Deset minut před koncem základní hrací doby zatloukl poslední hřebíček do rakve Leverkusenu Dost. Kostić poslal dlouhý míč z hloubi pole do vápna Bayeru, nizozemský šutér se k němu probojoval přes obránce Farmaceutů a procpal kulatý nesmysl za záda Hrádeckého - 3:0.

Eintracht se díky nečekaně suverénní výhře posunul na průběžné sedmé místo, o skóre před svého dnešního soupeře. Bayer Leverkusen propásl možnost dostat se do čela Bundesligy a bude doufat, že mu jeho ligoví konkurenti příliš bodově neutečou.