Vojtech
23.4.2024
Ružomberok vyhral v Z.Moravciach, debakel Bystrice so Senicou
Zdielať na

B.BYSTRICA / Futbalisti FK Senica zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy na pôde poslednej Banskej Bystrice 4:0.

Víťazstvom poskočili na štvrté miesto o dva body pred majstrovský Slovan Bratislava, ktorý má zápas k dobru. Víťazstvo "Záhorákov" zariadil hetrikom český legionár Jan Kalabiška, ktorý sa zároveň osamostatnil na čele kanonierov FL. Dvadsaťosemročný rodák zo stredočeského Mělníka, ktorý sa presadil v 12., 23. a 82. min duelu, strelil v doterajšom priebehu Fortuna ligy 2014/2015 trinásť gólov. Na víťazstve hostí na Štiavničkách sa podieľal presným zásahom v 68. min Lukáš Opiela.

Banskobystričania ťahajú negatívnu sériu siedmich ligových zápasov bez víťazstva, z triumfu sa naposledy tešili 8. novembra minulého roka po dueli proti Zlatým Moravciam (2:0). So Seničanmi v tejto sezóne ani raz nevyhrali, dosiahli jednu remízu a dve prehry.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 24. kolo:

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 0:4 (0:2)

Góly: 12., 23. a 82. Kalabiška, 68. L. Opiela, ŽK: 40. S. Savič - 35. R. Pillár, 64. Pittner, ČK: 82. S. Savič (Banská Bystrica), rozhodovali: Straka - R. Sluk, Mikulaj, 448 divákov

Banská Bystrica: Boroš - De Vito (46. Snitka), P. Vajda, Had, S. Savič - M. Gálik, Willwéber, Kapor, Faško (56. Rejdovian) - Šovčík (67. M. Balko), Polievka
Senica: Šulla - R. Pillár, Kóňa, P. Pavlík, Čermák - Hušek, L. Opiela (84. Komara) - Pittner, Hlohovský (76. J. Kosorin), Kalabiška - Majtán (71. Dolný)

Futbalisti MFK Ružomberok potvrdili vynikajúcu formu, keď ani v šiestom zápase jarnej časti Fortuna ligy nenašli premožiteľa. "Liptáci" zvíťazili na pôde FC ViOn Zlaté Moravce 2:0. O góly mužstva spod Čebraťa sa postarali ešte v prvom polčase obranca Ján Maslo a stredopoliar Tomáš Gerát. Hostí môže mrzieť najmä zranenie bývalého slovenského reprezentanta Mareka Saparu. Kreatívneho záložníka vyniesli na nosidlách krátko pred koncom prvého polčasu. Indispozíciu si privodil v jednom zo súbojov v strede ihriska. Zlatomoravčania nezvíťazili už v piatich ligových súbojoch po sebe. ViOn sa naposledy tešil z trojbodového zápisu ešte koncom novembra, keď doma zdolal Podbrezovú.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 28. J. Maslo, 35. Gerát, ŽK: 24. Mikinič, 44. Charizopulos, 79. Tipurič - 30. J. Maslo, 81. L. Lupták, ČK: 73. J. Maslo (Ružomberok) po druhej ŽK za faul, rozhodovali: Glova - T. Somoláni, Petríček

Zlaté Moravce: P. Kováč - Pavlenda, Ungar, Tipurič, Chren - Szöke (46. Karaš) - Orávik, Charizopulos, Mikinič, Juhar (69. Kirilins) - Mance (60. Pavelka)
Ružomberok: Milorad Nikolič - Boszorád, J. Maslo, Rosa, Daghbašjan - Martin Nagy - Gerát, J. Vavrík (63. P. Masaryk), Sapara (39. L. Janič), B. Turčák - A. Lovás (71. L. Lupták)

Futbalisti Žiliny sa opäť dostali na prvé miesto v najvyššej slovenskej súťaži. Pred druhým Trenčínom má MŠK jednobodový náskok, mužstvo AS však odohralo o zápas menej - v nedeľu nastúpi v Bratislave proti Slovanu.
Zverenci trénera Adriána Guľu zdolali na domácom trávniku MFK Košice presvedčivo 4:1 (3:1). Hetrikom sa zaskvel chorvátsky útočník v žilinskom drese Matej Jelič, ktorý dal tri góly v prvom polčase za 35 minút a spolu s Janom Kalabiškom zo Senice "tróni" na čele poradia kanonierov s 13 presnými zásahmi. Po zmene strán spečatil víťazstvo hráčov spod Dubňa Lukáš Čmelík. Za "východniarov" znížil v 38. min Erik Pačinda na 1:2. Košice figurujú v tabuľke Fortuna ligy na 8. mieste s 29 bodmi.

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 (3:1)

Góly: 6., 11. a 40. Jelič, 50. Čmelík - 38. Pačinda, ŽK: 48. Pečovský - 90.+ Šinglár, rozhodovali: Marhefka - D. Hrčka, Žákech, 1575 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko - Pečovský - Čmelík (81. Bénes), Škvarka, Lupčo (46. M. Klec), J. Mihalík - Jelič (73. William Alves de Oliveira)
Košice: Stijakovič - Mikuláš Tóth, Ostojič, Djordjevič (46. J. Novák), Sekulič - Šinglár, Dimun - Viazanko, Huk, Pačinda - Haskič (53. B. Gáll)