Anglie deklasovala v ‚české‘ kvalifikační skupině šesti brankami Bulharsko. Kosovo zdolalo Černou Horu

Anglie, která minulý týden nečekaně podlehla 1:2 české reprezentaci a v kvalifikacích prohrála po téměř deseti letech, si spravila chuť výhrou 6:0 v Bulharsku. Kosovo porazilo 2:0 Černou Horu a ztrácí na Čechy jeden bod. Ukrajinští fotbalisté i v oslabení porazili 2:1 úřadující evropské šampiony Portugalce a zajistili si postup na mistrovství Evropy.

Tento článek je více než rok starý.

Sofie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi Anglií a Bulharskem

Utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi Anglií a Bulharskem | Foto: CARL RECINE | Zdroj: Reuters

Po dvou gólech Angličanů dali Ross Barkley a Raheem Sterling, zbývající zásahy přidali Marcus Rashford a Harry Kane.

Čeští fotbalisté na výhru s Anglií nenavázali. Vinou špatného prvního poločasu podlehli Severnímu Irsku

Číst článek

Zápas v Sofii byl dvakrát přerušen kvůli rasistickým pokřikům domácích fanoušků. Angličtí fotbalisté před zápasem v Sofii prohlásili, že v případě rasistického chování příznivců jsou připraveni odejít ze hřiště, ale nakonec tak neučinili. Šéf Fotbalové asociace Greg Clarke proto kvůli tomu o přestávce mluvil s trenérem Garethem Southgatem. „Ptal jsem se, jestli jsou hráči v pohodě, on řekl, že ano,“ citoval ho server BBC. Zápas proto pokračoval.

Anglie navzdory vysokému vítězství stále nemá jisté místo na Euru, které si mohla zajistit výhrou v Praze. Postup Anglie oddálilo Kosovo, které vyhrálo 2:0 v Černé Hoře a na třetím místě skupiny A má o bod méně než druhá Česká republika a od první Anglie ho dělí body čtyři.

Ve skupině H Francie remizovala 1:1 s Tureckem. Mistry světa v Saint-Denis poslal v 76. minutě do vedení Olivier Giroud, ale na postupové vítězství mohli domácí pomýšlet jen šest minut, protože poté vyrovnal Kaan Ayhan. Francie je s 19 body o skóre první před Tureckem, třetí Island ztrácí dva zápasy před koncem čtyři body.

Ukrajině stačil k postupu i bod, ale domácí v Kyjevě už v šesté minutě poslal do vedení Roman Jaremčuk a ještě v prvním poločase zvýšil Andrij Jarmolenko. V 72. minutě sice dostal Taras Stěpaněnko druhou žlutou kartu a Cristiano Ronaldo z penalty snížil a připsal si 700. gól v kariéře. Ale i když hráli hosté v početní výhodě, na víc už se nezmohli.

Ukrajina, která si na Euru zahraje potřetí za sebou, se stala pátým účastníkem turnaje po Belgii, Itálii, Polsku a Rusku. Na prvním místě skupiny má s bilancí šesti výher a jediné remízy 19 bodů, o sedm víc než druzí Portugalci, kteří mají o zápas méně. Třetí je Srbsko s deseti body.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:
Skupina A:
Bulharsko - Anglie 0:6 (0:3)
Branky: 20. a 32. Barkley, 45.+3 a 69.Sterling, 7. Rashford, 85. Kane.

Kosovo - Černá Hora 2:0 (2:0)
Branky: 10. Rrahmani, 35. Muriqi.

Skupina B:
Litva - Srbsko 1:2 (0:0)
Branky: 79. Kazlauskas - 49. a 53. Mitrovič.

Ukrajina - Portugalsko 2:1 (2:0)
Branky: 6. Jaremčuk, 27. Jarmolenko - 73. Ronaldo z pen. ČK: 72. Stěpaněnko (Ukr.).