Nedostatečná pro šest borců Šilhavého družiny

Parádní páteční představení proti Anglii vystřídala v podání české fotbalové reprezentace při přípravném pondělním utkání proti Severnímu Irsku bezbřehá bída. Alespoň do poločasu, kdy byl výkon Šilhavého výběru vskutku otřesný. I proto si hned šest hráčů českého národního mužstva vysloužilo v hodnocení Sport.cz pětku.

Čeští fotbalisté před utkáním se Severními Iry.

Lukáš Masopust nehodnocen, hrál krátce.

Jiří Pavlenka
FC Baník Ostrava
U první trefy mu míč nešťastně projel pod rukou, pak byl dvakrát bezmocný. Ještě většímu přídělu do přestávky zabránil, když lapil tutovku Whyta.
4
Radim Řezník
FC Viktoria Plzeň
Zápas odstartoval gólovou šancí hlavou, kterou hostující gólman senzačně vyndal. Ale následně? Rukopis zkušeného plzeňského beka byl pod prvním i třetím gólem. Po obrátce náběhy na křídlo a založením první gólové akce alespoň částečně odčinil hru před pauzou.
4
Stefan Simič
Před prvním gólem u postranní čáry dopřál protihráči u zrodu gólové akce mimořádně velkou porci času na rozehrání, jeho katastrofální výkon korespondoval s představením spoluhráčů.
5
Ondřej Kúdela
Nenavázal na výkony ze Slavie. Chyboval v rozehrávce, špatný byl i při plnění defenzivních úkolů. A způsob, jakým se nezúčastnil souboje na půlící čáře před výpadem Severního Irska vedoucího k třetímu gólu byl příkladem pro žáčky.
5
Ladislav Krejčí
Česko
Při první trefě McNaira se nedomluvil s Hušbauerem, kdo soupeře pokryje. Na novém postu, který mu svěřili v italské Boloni, nepřesvědčil.
5
Josef Hušbauer
AC Sparta Praha
U prvního gólu nezachytil náběh McNaira, při třetí brance marně naháněl rovněž McNaira. Neměl moc příležitostí, aby uplatnil schopnosti muže pro střed pole.
4
Lukáš Kalvach
Debut nezvládl. Chyběl mu pohyb, zapadl do mizérie celého týmu.
5
Jaromír Zmrhal
SK Slavia Praha
Ani stopa po hráči, který v minulé sezoně pomohl Slavii získat double. V ofenzivě nulový, v defenzivě zoufalý. Před prvním inkasovaným gólem si u postranní čáry s Řezníkem při bránění soupeře dávali přednost, u druhé branky Severního Irska se nechal trestuhodně v klíčovém souboji přetlačit.
5
Alex Král
Do přestávky jako jeden z mála vyčníval, připravil gólovou akci pro Krmenčíka. Jeho trefa na 2:3 po individuální akci byla pohlazením pro týrané duše fanoušků českého týmu.
2
Jan Kopic
FK Jablonec
Do přestávky zapadl do bídy servírované českým výběrem. Po pauze zatáhl míč po pravé straně před první trefou, snažil se přispět ke zvratu.
3
Michael Krmenčík
Po přihrávce Krále z levé strany měl velkou šanci, ale pálil vedle. Do další příležitosti se nedostal, souboje prohrával.
5
Ondřej Čelůstka
Neměl mnoho práce, protože soupeř na ofenzivu po přestávce prakticky rezignoval. Hlavičkové souboje vyhrával, do rozehrávky vnesl klid.
2
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Zůstal věrný hře ze Slavie. Nabíhal po kraji, ukazoval důraz a tvrdost, jednou se dostal do náznaku šance, ale hostující zadáci stačili míč odvrátit.
2
Vladimír Darida
Hru českého týmu výrazně oživil, byl neustále v pohybu a s přehledem proměnil šanci po přihrávce Ondráška.
2
Zdeněk Ondrášek
SK Dynamo České Budějovice
Hrdina souboje s Anglií vnesl do ofenzivy českého výběru náboj. Předložil gólovou přihrávku Daridovi, úspěšně zvládal hlavičkové souboje.
2
Patrik Schick
Útočník Lipska se dostal do nadějné pozice pro vyrovnání, ale pálil vysoko na tribunu.