Autor: mto, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | V prvním utkání po návratu z Prahy hokejisté Philadelphia Flyers zazářili. Porazili rivala z New Jersey 4:0 a znovu válel Travis Konecny, který si připsal gól a nahrávku. První čisté konto kariéry zaznamenal mladíček Carter Hart, který chytil 25 střel. Buffalo porazilo Montreal 5:4 v prodloužení díky 4 bodům (2+2) Jacka Eichela. Útočník Vladimír Sobotka znovu nebodoval.

První gól utkání padl až v polovině zápasu, kdy se v přesilového hře trefil obránce Ivan Provorov. Hartova hvězdná chvilka přišla dvě minuty před koncem druhé části, kdy po bleskovém přesunu vychytal do prázdné branky letící ránu Taylora Halla.

Domácí zvýšili v úvodu třetí třetiny, kdy se během 24 sekund prosadili Kevin Hayes opět v přesilovce a Couturier. Výsledek potvrdil Travis Konecny, autor dvou branek z pražského duelu. Flyers využili dvě ze čtyř přesilovek, naopak ubránili všech pět početních výhod soupeře včetně dvou pět na tři. "Velkou roli sehrály speciální týmy," připustil trenér Devils John Hynes.

Jakub Voráček v dresu vítězů stejně jako v Praze nebodoval. Další český útočník Pavel Zacha se nevešel do sestavy Devils a zůstal jen na tribuně. New Jersey prohrálo i třetí zápas v sezoně a má jen jeden bod.

Eichel zazářil bilancí 2+2

Buffalo s útočníkem Vladimírem Sobotkou vyhrálo doma nad Montrealem 5:4 v prodloužení a bodovalo i počtvrté v sezoně. Třetí výhru Sabres při podařeném startu zařídil v čase 61:30 švédský útočník Marcus Johansson. Kapitán Sabres Jack Eichel byl také u vítězné branky a celkem si v utkání připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.

Buffalo vedlo po pěkné přesilové souhře, kterou zakončil přesnou střelou Švéd Victor Olofsson. Ještě do první přestávky ale Canadiens otočili skóre, dvěma zásahy se o to zasloužil finský útočník Joel Armia, který se nejprve prosadil ve vlastním oslabení a potom využil i přesilovou hru.

Ve druhé třetině se v početní výhodě trefil Eichel, který navíc svým druhým gólem obrátil skóre, a zkraje třetí části vedli domácí díky Jeffu Skinnerovi už 4:2. "Naše oslabení nebyla dost dobrá a druhou třetinu jsme prospali," řekl trenér Montrealu Claude Julien.

Hosté se ale do zápasu ještě vrátili, na 3:4 bleskově snížil Jesperi Kotkaniemi a o srovnání se postaral obránce Ben Chiarot. V prodloužení sice hokejisté Buffala nevyužili další přesilovku, pět sekund po jejím konci ale Colin Miller předložil puk na pravý kruh Johanssonovi, který rozhodl. "Dokázali jsme najít cestu ke dvěma bodům, což je hlavní. Je to pro nás dobrý výsledek," uvedl Eichel.

Vancouver ukázal nového kapitána

Gólově nejbohatší bylo utkání Vancouveru a Los Angeles, které domácí vyhráli 8:2 a získali první body v sezoně. Jako kapitán vedl poprvé tým Bo Horvat, jehož jmenování si nechali Canucks na první domácí zápas při oslavě jubilejní 50. sezony v NHL.

Vancouver vedl po dvou třetinách 4:1 a ve třetí části přidal další čtyři branky. S osmi góly vyrovnali Canucks historický klubový rekord pro úvodní domácí zápas ročníku.

Bo Horvat byl před prvním domácím zápasem sezony jmenován novým kapitánem VancouveruFoto Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Čtyřmi body za gól a tři asistence se blýskl útočník J. T. Miller a dvě branky a asistenci zaznamenal Brandon Sutter. K výhře výrazně přispěl i brankář Jacob Markström, který kryl 37 střel.

Výsledky:

Buffalo - Montreal 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. a 35. Eichel, 6. Olofsson, 41. Skinner, 62. Johansson - 15. a 20. Armia, 42. Kotkaniemi, 53. Chiarot. Střely na branku: 39:27. Diváci: 15.383. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Armia (Montreal), 3. Johansson (Buffalo).

Philadelphia - New Jersey 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Provorov, 41. Hayes, 41. Couturier, 52. Konecny. Střely na branku: 34:25. Diváci: 19.658. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Provorov, 3. Couturier (Všichni Philadelphia).

Vancouver - Los Angeles 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)
Branky: 7. a 57. Sutter, 6. Hughes, 23. Pettersson, 35. Miller, 48. Tanev, 50. Edler, 52. Leivo - 28. Toffoli, 47. Walker. Střely na branku: 25:39. Diváci: 18.955. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Sutter, 3. Hughes (všichni Vancouver).