Bezchybný Dán squashový turnaj Czech Open nevyhrál, dostal dokonce kanára

Praha

Měla to být dlouhá squashová bitva. Talentovaný Belgičan Jan Van den Herrewegen z finále squashového Czech Open udělal krátký proces. Dánského hráče Kristana Frosta vyřídil ve třech setech. V průběhu zápasu dal Belgičan dokonce 21 bodů za sebou. „To se mi ještě nikdy nestalo. Čekal jsem, že to bude těžký zápas. Jsem rád, že to takhle dopadlo," radoval se Herrewegen, který získal na okruhu PSA svůj šestý titul.

Bezchybný Dán ve finále squashového Czech Open padl. Přejel ho Belgičan Herrewegen

Vyrovnaná bitva se čekala i proto, že oba předvádějí podobný squashový styl, vyznávající dlouhé výměny. Mírným favoritem byl Dán Kristian Forst, který v červnu ovládl Prague Open. Navíc v prvním setu vedl 10:8 a měl dva setboly. Jenže poté začal úřadovat Belgičan Herrewegen. Úvodní set ovládl poměrem 12:10, druhý nevídaným způsobem vyhrál 11:0 a ve třetím už vedl 6:0. Tedy celkem předvedl 21 vyhraných výměn za sebou.

„To určitě není moc obvyklé, aby někdo dostal dokonce kanára ve finále turnaje PSA. Dán Frost udělal chyby v důležité koncovce prvního setu, kvůli kterým prohrál. V dalším průběhu zápasu už byl u míčů později, což se na výsledku projevilo," míní Tomáš Fořter, hlavní organizátor Czech Open.

Herrewegen třetí set vyhrál 11:3 a mohl se tak radovat z titulu. „Konečné skóre ale nevypovídá o tom, jak moc to bylo těžké," tvrdil po finále Belgičan, který je v současné době na 110. místě světového žebříčku.