Český tým malého fotbalu vyhrál i potřetí a v osmifinále se utká s USA ... Česko – Srbsko 4:2

Třetí utkání na MS v malém fotbale znamenalo pro české reprezentanty třetí vítězství, a tak Češi prošli bez ztráty bodu základní skupinou G. Na její závěr zdolali v australském Perthu srbský národní tým 4:2.

Rozhodnutí přišlo až v závěru střetnutí, do té doby se hrál vyrovnaný duel.

Už v šesté minutě poslal českou reprezentaci do vedení blanenský snapr Ondřej Paděra po kombinaci s Janem Koudelkou, minutu před koncem první půle ovšem nádhernou ranou srovnal Lazar Letič.

Hned po přestávce vrátil českému týmu vedení Paděra, ještě ve stejné minutě však srovnal Čedomir Tomčič.

Jak říkám...

„Bylo to náročné utkání, protože jsme celou dobu dobývali srbský blok. Nedokázali jsme si vytvořit hodně šancí a šlo o to dostat se do vedení, což se povedlo. Vzápětí jsme však gól dostali a situace se opakovala: šli jsme do vedení 2:1 a opět jsme obdrželi branku. Museli jsme opět ukázat, že dokážeme soupeře přehrát. Povedlo se to díky penaltě, sice byla jasná, ale mrzí mě, že jsme nedokázali soupeře víc rozběhat, vytvořit si víc šancí. Čekal jsem, že budeme mít víc příležitostí v koncovce, což je takové varování do dalších zápasů, pakliže na nás soupeři budou hrát stejně zalezlí v bloku. Musíme zjistit, jakým způsobem ho rozbít. Jsem hlavně strašně rád, že jsme utkání úspěšně dotáhli do vítězného konce, přestože soupeř dvakrát vyrovnal, pokaždé jsme odskočili,“ popsal zápas český kouč Stanislav Bejda.

V úterý 8. října 2019  od půl třetí odpoledne středoevropského času nastoupí česká reprezentace v osmifinále proti USA v čele s Jermainem Jonesem, bývalým fotbalovým reprezentantem Německa i USA, který nastupoval za Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Schalke 04 nebo Blackburn Rovers.

Spojené státy americké vyhrály premiérové mistrovství světa v malém fotbale, které v roce 2015 pořádaly, byť šlo o netradiční verzi s mantinely, jak se klasicky hraje v americké profesionální soutěži.

Perth (Autrálie) 7. října 2019

Mistrovství světa v malém fotbale

Česko – Srbsko 4:2 (1:1)
Branky: 6. Paděra, 27. Paděra, 44. Koudelka (PK), 46. Šultes – 24. Letič, 27. Tomčič. ŽK: Uhlíř, Paděra – Radanovič, Čičič.

(jk, malyfotbal.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)