• Ivana Říhová: Muzeum v proměnách času (1967-2024) – historická přednáška

Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Milevsko v derby potvrdilo roli favorita, ale bylo to drama. Božetice vedly 6:1, nakonec padly 6:8

MILEVSKO – Měla to být jasná záležitost, ale opak byl pravdou. Hokejisté Milevska si v dlouho očekávaném derby výrazně koledovali o průšvih. Není to tak dávno, co Božetice vítězstvím v krajské lize pomohly udržet Milevsku druholigovou příslušnost, o pár let později se A týmy obou místních klubů vůbec poprvé utkaly ve stejné soutěži. A nechybělo mnoho, aby Božeťáci, kteří v zápase mohli hrát uvolněně a na rozdíl od „hostí“ neměli co ztratit, svého slavnějšího soupeře porazili. Během necelých 23 minut si vytvořili drtivý náskok 6:1, ale Milevsko se třemi slepenými góly přece jen probudilo, od poloviny zápasu bylo jasně lepší a nakonec dokázalo otočit výsledek na 8:6 ve svůj prospěch.

Začátek utkání zvládly o poznání lépe „domácí" Božetice, které daly do hry srdce a navíc jim vyšlo všechno, na co sáhly. Naopak nervózním Milevšťákům, na které je v posledních týdnech tlak ze všech stran, se vůbec nedařilo a navíc se jim na hokejky lepila i smůla, když třikrát nastřelili brankovou konstrukci. V polovině 23. minuty tak Božetice vedly 6:1 a v tu chvíli byli Milevšťáci zralí „na ručník". Třemi slepenými góly v rozmezí necelých tří minut se pak ale vzduchotechnici zvedli z kolen a začali svého soupeře přehrávat. Do kabin se tak šlo za stavu 6:4. Milevští hokejisté rázem dostali pohodu na své hokejky, ve třetím dějství už byli jasně lepší a nakonec dokázali obrátit výsledek dalšími čtyřmi góly na svou stranu – 8:6. V závěru utkání, kdy se „hosté" dostali do pohody, byl najednou vidět rozdíl třídy, který mnozí čekali od samotného začátku. Před 438 diváky se tak nakonec přece jen mohli radovat z očekávaného vítězství. Trenér Michal Štych si na střídačce Milevska připsal vítěznou premiéru. V příštím kole jeho tým hostí Vimperk a Božetice jedou do Soběslavi.

HC TJ Božetice – HC Milevsko 2010 6:8 (4:1, 2:3, 0:4). Branky a nahrávky: 10. Buriánek (Schönbauer), 14. P. Hošek (Dušek), 15. Schönbauer (Homola), 17. Cmunt (Dušek), 22. Schönbauer (L. Nevolný), 23. Mikš – 16. Müller, 27. Suchan (Radosta), 28. Bouška, 29. Müller (Havran, Fořt), 43. Hamerle (Radosta), 46. Fořt (Radosta, Suchan), 49. Fořt (Müller), 55. Milan Čunát (Jelínek, Jíška). Vyloučení: 6–7. Využití: 2–1. V oslabení: 0–0. Rozhodčí: Trnka. Přihlíželo 438 diváků.

Božetice:
Šindelář (Kotrba) – Bartl, Homola, T. Hošek, Straka, P. Hošek, Záhorovský, Bartůněk, L. Stejskal, Dušek, Schönbauer, Brabec, A. Nevolný, Mareš, Linhart, Hanzlík, Cmunt, L. Nevolný, Buriánek, Mikš.

Milevsko:
Marek Čunát (17. Princ) – Milan Čunát, Tampier, Jíška, Bouška, A. Hájek, Havran – Hamerle, Suchan, Radosta – Šimák, Müller, Fořt – Bílek, Sláma, Jelínek.

Mnoho dalších zajímavostí přineseme ve středečních novinách. Zápas zhodnotí oba trenéři a také zástupci hráčských lavic – za Božetice promluví v prvních kolech produktivní Martin Buriánek a za Milevsko brankář Vlastimil Princ, který mezi tři tyče naskočil v 17. minutě za nepříznivého stavu 1:4. Jak mu v tu chvíli bylo? Čtěte Milevské noviny!