Ostrava - Zlín 4:0Baník díky povedené první půli deklasoval Zlín

25. Jirásek 2 : 0
31. Reiter 3 : 0
41. Fillo 4 : 0
Záznam online reportáže

Fotbalisté Ostravy deklasovali v utkání 12. kola první ligy Zlín 4:0. Baník zápas stejně jako pondělní dohrávku s Příbramí rozhodl už v první půli, kdy dal všechny góly. Mezi 21. a 41. minutou se postupně trefili Dame Diop, Milan Jirásek, Rudolf Reiter a Martin Fillo. Slezané doma vyhráli v lize popáté za sebou a v neúplné tabulce jsou třetí. Čtrnáctý Zlín naopak z posledních šesti kol získal jediný bod.

Hráči Ostravy se radují z gólu, zleva Dame Diop, Milan Jirásek a Jiří Fleišman.

Ševci v Ostravě prožili hororový zápas. Čtvrthodinu byli lepší a Ostravu zatlačili před její pokutové území. Debutant v základní sestavě Cedidla v deváté minutě protáhl ostravského gólmana po přímém kopu povedenou hlavičkou, ale Budinský míč vytáhl na roh.

Domácí se za vytrvalého deště naopak z první vážnější situace ujali vedení. Po průniku Kuzmanoviče trefil Reiter po 20 minutách tyč a odražený míč Diop uklidil do sítě.

Zleva Nemanja Kuzmanovič, Dame Diop a Milan Jirásek z Baníku oslavují gól.

Zápas se najednou totálně obrátil. Zlín se naivně pouštěl do ofenzivy, ale Ostrava ho školila přes průchodný střed hřiště. Dobře hrající Reiter ve 25. minutě po zlínské ztrátě předložil balon ideálně Jiráskovi, který zpoza vápna umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Ostrava soupeře ničila z brejků. Reiterovi navíc pomohlo i štěstí, když v 31. minutě jeho zblokovaná střela přelobovala gólmana Rakovana a domácí slavili třetí branku. Reiter se vzápětí po sólu a zákroku Rakovana neúspěšně domáhal penalty.

Brankář Zlína Matej Rakovan.

Baník svou pondělní poločasovou kanonádu proti Příbrami, kterou zdolal 3:0, vylepšil ještě o gól. Čtyři minuty před pauzou se míč odrazil k Fillovi, který ho z voleje poslal do sítě.

Ostrava zopakovala průběh souboje s Příbramí i ve druhé půli. Tam její gólový apetit vyschl. Baník sice kontroloval hru a jednoduchou kombinací v narážečkách poměrně snadno prostupoval zlínskou obranou, ale ve finální fázi už tolik štěstí neměl. Zlín si opravdu vyloženou šanci vypracoval až v 89. minutě Fantišem. Ten po rohovém kopu nejdříve ztroskotal na Budinském a z dorážky nastřelil břevno.

12. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Fastav Zlín 4:0 (4:0)
Branky: 20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Vaňkát. ŽK: Pokorný (Ostrava). Diváci: 6073.
Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič - Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer). Trenér: Páník.
Zlín: Rakovan - Fantiš, Buchta, Cedidla, Bartošák - Matejov, Mašek, Folprecht, Jiráček (80. Nečas), Čanturišvili (66. Džafič) - Wágner (63. Železník). Trenér: Csaplár.