01.10.2019 21:00 CET
2 : 7
(1:2)

Reportáž

Fantastická přestřelka v Londýně. Bayern vyškolil Tottenham a po výsledku 2:7 slaví

Neskutečných devět branek přineslo střetnutí Tottenhamu s Bayernem. Hned sedm z nich přitom vstřelili hráči hostí, kteří si tak po vítězství 7:2 připsali další tři body do tabulky skupiny B. Naopak Spurs stále čekají na první výhru a zůstávají na zisku jediného bodu.

Domácí přitom odehráli s německým soupeřem vyrovnané utkání, jenže v prvním poločase zahodili řadu šancí. Bayern pak na přelomu prvního a druhého poločasu odskočil a ač se Tottenham snažil, jak mohl, náskok protivníka již nestáhl. Čtyřmi góly se blýskl záložník Bavorů Serge Gnabry.

Pouze na lavičku náhradníků se posadil špílmachr kohoutů Eriksen, místo něhož dostal prostor Alli. Jinak manažer Tottenhamu Pochettino poslal od začátku na trávník stejné hráče jako o víkendu při výhře nad Southamptonem. Trenér hostů Kovać učinil oproti bundesligovému mači v Paderbornu dvě změny. Hernándeze na levém kraji obrany nahradil Alaba a záložníka Thiaga zastoupil Tolisso.

Velkou šanci měl již v druhé minutě Gnabry, který utekl hráčům Spurs včetně klopýtajícího Alderweirelda, jenže vystřelil přesně doprostřed brány, kde domácí podržel brankář Lloris. Kohouti odpověděli snad ještě větší tutovkou o čtyři minuty později. Ndombelé skvělou kolmicí vyslal Sona, který ztroskotal až na vyběhnuvším gólmanovi Bayernu Neuerovi. Korejský rychlík se dopředu znovu dostal v desáté minutě, avšak Neuer jeho střelu z úhlu v poklidu lapil.

Z třetí šance se už Son radoval. Tolisso ve dvanácté minutě zkazil rozehrávku, Ndombelé okamžitě přihrál Sonovi, který ranou po zemi konečně překonal Neuera. Tolisso sice reklamoval údajný faul na svou osobu od Aliho, ten ale neviděl hlavní rozhodčí ani jeho kolega u videa. Jenže hned za tři minuty ukázal svou genialitu záložník hostí Kimmich. Ten snadno přehrál Ndombelého a krásnou střelou k tyči srovnal stav utkání.

Aktivita Tottenhamu ale neutichla. V osmnácté minutě se za obranu dostal Kane, obešel Neuera, ovšem z úhlu již nedokázal důrazně zakončit a jeho slabý pokus vykopl do zámezí před brankovou čarou Alaba. Krátce poté se znovu připomněl Son, Neuer však jeho technickou střelu zkrotil. Obrana Bayernu dál hořela. Aurier ve 26. minutě našel zcela volného Ndombelého a německý tým opět podržel pozorný Neuer. Tři minuty poté pálil Kane z přímého kopu nad břevno.

Při chuti byl především Son, který pálil o sto šest jako na vojně. Ve 30. minutě však nebyl příliš přesný, Neuer tentokrát nemusel zasahovat. Bayern se po delší době zase připomněl ve 35. minutě, kdy Coman vyslal zajímavý, leč nepřesný pokus. Šest minut poté musel do akce Lloris, jenž vyrazil překvapivou ránu Gnabryho z levé strany. Hosté se ke konci první půle přece jen probudili a jejich snaha nakonec přinesla obrat ve skóre. Tolisso si nejprve chtěl trapnou simulací vymodlit penaltu, následného zmatku v obraně Tottenhamu využil Lewandowski, který precizní střelou z otočky k tyči poslal Bayern do vedení.

Spurs po změně stran poprvé zahrozili v 50. minutě, kdy Alli střílel přesně do míst, kde stál Neuer. Za další tři minuty utekl na druhé straně po levém křídle Gnabry, přes Alderweirelda si udělal prostor na střelecký pokus, kterým překonal Llorise a zařídil Bayernu dvoubrankové vedení. Hned o dvě minuty později obral Tolisso Winkse o balón, přihrál Gnabrymu, jenž se s pomocí tyče prosadil v krátkém sledu podruhé - 1:4.

Opaření kohouti dostali naději v 59. minutě. Coman ve vlastním pokutovém území fauloval Rose, byť z opakovaných záběrů se zdálo, že faulujícím byl spíše domácí hráč. Z následné penalty každopádně snížil Kane. Neuer jeho střelu málem vytáhl, ale nakonec byl krátký. O jednu branku to mohlo být v 64. minutě, avšak Sissoko napálil balón po sraženém centru pouze na tribunu. Poté se na hřiště podíval také Eriksen a krátce po svém příchodu protáhl Neuera utaženou dělovkou. V 68. zahrozil zase Bayern a souboj Rose s Comanem se opakoval v šestnáctce Spurs. Obránce Tottenhamů křídelníka hostů zasáhl, avšak rozhodčí opět rozhodl v neprospěch bavorského velkoklubu.

V 77. minutě měl Eriksen další slušnou střeleckou pozici, jenže míč až trestuhodně napálil vysoko nad břevno. A tak sedm minut před koncem Bayern definitivně potvrdil zisk tří bodů. Thiago fantastickým pasem vyslal Gnabryho, který utekl všem, pokořil Llorise a mohl slavit hattrick. To však nebylo zdaleka všechno. Alderweireld v 87. minutě chybně rozehrál, následný brejk rozjeli Thiago, Gnabry, Coutinho a celé to uzavřel střelou k tyči Lewandowski - 2:6. A hned za minutu si Gnabry řekl, že ještě nemá dost, dalším precizním zásahem přelstil Llorise, který posedmé a naposledy lovil míč ze sítě.

Autor: Ondřej Vaculík