Absa Cape Epic

Skotové nenadchli, proti bezradným Samoanům ale vybojovali povinné body

Před čtyřmi roky to byla velká bitva, teď poklidné vítězství favorita v nepříliš zajímavém duelu. Skotsko porazilo ofenzivně naprosto bezradnou Samou 34:0, připsalo si první vítězství na turnaji a díky pětibodovému zisku udrželo reálnou šanci na postup ze skupiny A.

Rozhodující trhák Skotů v utkání se Samoou

Nezáživný zápas s množstvím chyb nabral v prvním poločase obrátky až v poslední desetiminutovce, kdy Skotové po pětkách Seana Maitlanda a Greiga Laidlawa a dalekonosném dropu zadáka Stuarta Hogga odskočili do poločasového vedení 20:0.

I po přestávce pokračoval sterilní výkon Samoanů bez většího nebezpečí pro soupeřovo pětkoviště, zatímco Skotům stačily k potvrzení vedení a zisku bonusového bodu dvě trestné pětky.

Samoa dohrávala bez Eda Fidowa, který byl po druhé žluté kartě vyloučen, a jako první celek na tomto šampionátu nezaznamenala ani bod.

Skotsko se po polovině odehraných zápasů posunulo ve skupině A na třetí místo právě před Samou, na vedoucí Japonsko ztrácí svěřenci Gregora Townsenda čtyři body.