Darida přispěl k výhře Herty. Freiburg zažívá historický start

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český záložník Vladimír Darida přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy dvěma gólovými přihrávkami k vítězství Herthy Berlín 4:0 v Kolíně nad Rýnem. Freiburg vyhrál díky gólu střídajícího Gian-Lucy Waldschmidta z 81. minuty v Düsseldorfu 2:1 a posunul se o skóre na třetí místo. Po šesti kolech má 13 bodů a prožívá nejlepší vstup do sezony v historii.

Darida se podílel na první brance utkání, když ve 23. minutě uvolnil za vápnem Javaira Dilrosuna a ten parádní ranou otevřel skóre. V 41. minutě dostal červenou kartu Jorge Mere a domácí v oslabení nedokázali odvrátit pátou soutěžní porážku na svém stadionu v řadě.

Naopak ve druhém poločase vstřelil dvě branky po čtyřech minutách na hřišti střídající Vedad Ibiševič. Na druhou trefu mu přihrál přesným centrem z pravé strany opět Darida. V závěru pojistil vysoké vítězství Herthy Dedryck Boyata.

Düsseldorf se ve 42. minutě ujal vedení po hlavičce Rouwena Henningse. Fortuna skórovala v 15. bundesligovém utkání v řadě, což se jí podařilo naposledy v sezoně 1991/92. Freiburg ale ještě před přestávkou odpověděl zásluhou Jonathana Schmida.

V 64. minutě neproměnil pokutový kop Lucas Holer, jehož pokus zlikvidoval brankář Zackary Steffen. Freiburg ale nakonec přesto slavil další zisk tří bodů po Waldschmidtově trefě zpoza vápna.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.