MS v cyklistice dnes vyvrcholí závodem mužů, českým lídrem je Štybar

Harrogate (Británie)

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Yorkshiru dnes vyvrcholí závodem mužů s hromadným startem. Z pozice favorita do něho půjde všestranný Nizozemec Mathieu van der Poel. Český tým vsadil s ohledem na profil trati o délce takřka 300 kilometrů na Zdeňka Štybara, který bude lídrem silné šestičlenné sestavy.

Zdeněk Štybar

V 9:40 SELČ se vydá peloton na trasu z Leedsu do Harrogate, kde přijde na řadu čtrnáctikilometrový okruh, a to hned sedmkrát. Na trati sice schází náročný výstup, ale jinak o stoupání nebude nouze.

Za hlavního favorita je považován čtyřiadvacetiletý Van der Poel, který má za sebou skvělou sezonu, během níž zářil nejen na silnici, ale vyhrál v Dánsku i titul mistra světa v cyklokrosu a stal se evropským šampionem v cross country horských kol v Brně. Na silnici oslnil nejvíc v dubnu na prestižním závodě Amstel Gold Race.

Do boje o medaile chtějí zasáhnout i Češi. V závodě mužů s hromadným startem ji získali jen v roce 1993, kdy si dojel Lubor Tesař pro bronz, ale odděleně mezi amatéry. Roman Kreuziger vloni šestým místem vybojoval historicky nejlepší výsledek v samostatné historii České republiky. V české sestavě bude i nyní, a to spolu Janem Bártou, Josefem Černým, Františkem Sisrem, Petrem Vakočem a lídrem Štybarem.