Sportovní zprávy

Real vyhrál a vede ligu. Barca vyhrála, ale Messi se zranil. Vaclík dostal tři góly a Sevilla znovu padla

Real Madrid porazil Pamplonu 2:0 a vede španělskou ligu. Poprvé v sezoně naskočil v základní sestavě Barcelony Lionel Messi, ale na hřišti vydržel jen poločas a opět se zranil. Mezi náhradníky poté sledoval, jak Katalánci porazili v 10. kole Villarreal 2:1. Trenér Valverde po utkání řekl, že ho střídal spíš z preventivních důvodů. Atlético Madrid vyhrálo 2:0 na stadionu nováčka z Mallorky a je třetí, bod za vedoucím Realem a o bod před Bilbaem, jež remizovalo 1:1 v Lagnés. O skóre se před Atlético dostal San Sebastian, který porazil 3:0 Aláves. Druhou porážku si přisala Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance, která padla v Eibaru 2:3. V tabulce je sedmá, čtyři body za Realem.

Hráči Eibaru se radují po gólu
zdroj: ČTK/EFE autor: Miguel Tońa

Na stadionu Santiago Bernabéu otevřel skóre ve 36. minutě Vinícius Júnior střelou do horního růžku. Gól Luky Joviče ve druhém poločase neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pojistku Realu přidal v 72. minutě debutující osmnáctiletý útočník Rodrygo, který se prosadil krátce po příchodu na hřiště. Pamplona prohrála poprvé v novém ročníku, naopak "Bílý balet" udržel ligovou neporazitelnost.

Barcelona, kterou za měsíc přivítá pražská Slavia ve třetím kole Ligy mistrů, se ujala vedení v šesté minutě, kdy po Messiho rohovém kopu poslal míč hlavou do sítě Antoine Griezmann. Pro letní posilu Barcelony to byl třetí ligový gól v sezoně. Po čtvrthodině hry zvýšil na 2:0 ranou z dálky Arthur. Těsně před poločasovou pauzou odpověděl podobnou výstavní střelou Santi Cazorla.

Obhájci titulu tak ani v šestém kole neudrželi čisté konto, což se týmu Barcelony stalo naposledy před jedenácti lety.

"Je to jen menší problém v oblasti přitahovače. Nechtěli jsme nic riskovat, takže jsme ho raději stáhli," vysvětlil trenér Valverde, proč vystřídal největší hvězdu týmu. "Když se Messimu něco stane, vypadá to, že se celý svět zastaví," dodal kouč Barcelony.

V dobrých výkonech pokračuje San Sebastian, který si především díky Mikelu Oyarzabalovi poradil 3:0 s Alavésem. Oyarzabal otevřel skóre, poté připravil gól pro Williana Josého a chvíli před přestávkou si připsal druhý zásah.

První gól Atlética dal ve 26. minutě Diego Costa hlavičkou po Kokeho centru - trefil se poprvé od března. V 64. minutě zvýšil další útočník Joao Félix tečovanou střelou. Nejdražší posila v historii "Rojiblancos" vstřelila druhý soutěžní gól po letním příchodu z Benfiky Lisabon.

Hostům v závěru trochu zkomplikoval situaci střídající Álvaro Morata, jenž byl vyloučen po dvou žlutých kartách v krátkém sledu. Madridský tým ale čtvrthodinové oslabení zvládl, zabral po sérii tří soutěžních utkání bez výhry a ideálně se připravil na sobotní městské derby s Realem.

Brankář Vaclík pustil v předchozích pěti zápasech LA Ligy do branky Sevilly jen tři góly, teď ale dostal v Eibaru hned tři další. Přitom celek, který dosud prohrál jen s Realem (0:1) přes hodinu vedl 2:0 po gólech Lucase Ocampose a Olivera Torrese. Jenže v 65. minutě Vaclíka překonal z penalty Fabián Orellana a o 12. minut později vyrovnal Pedro León, který využil nedorozumění českého reprezentačního brankáře s obráncem. Obrat dokonal osm minut před koncem gólem z přímého kopu José Valdés. Eibar se naopak po sérii dvou remíz a tří porážek dočkal první výhry v sezoně a opustil sestupové příčky.

Valladolid poslal do vedení ve 12. minutě gólem zblízka Óscar Plano. Ještě před koncem prvního poločasu vyrovnal Carlos Fernández. Granada ztratila body po sérii tří vítězství. V sezoně na ni vyzrála jen ve druhém kole Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem.

Španělská liga - 6. kolo:

Valladolid - Granada 1:1 (12. Plano - 42. Fernández), Betis Sevilla - Levante 3:1 (45.+3 a 48. Loren, 67. Iglesias - 7. Hernani), FC Barcelona - Villarreal 2:1 (6. Griezmann, 15. Arthur - 44. Cazorla), Leganés - Bilbao 1:1 (61. O. Rodríguez - 59. R. García z pen.), Mallorca - Atlético Madrid 0:2 (26. Diego Costa, 64. Félix), Valencie - Getafe 3:3 (30. a 34. Gómez, 39. I Kang-in - 1. Mata, 66. Jason, 69. Ángel), Real Madrid - Pamplona 2:0 (36. Vinícus Junior, 72. Rodrygo), Eibar - FC Sevilla 2:3 (65. Orellana z pen., 77. León, 82. Valdés - 11. Ocampos, 33. Torres), Celta Vigo - Espaňol 1:1 (90.+5 Mina - 48. Pedrosa), San Sebastian - Aláves 3:0 (19. a 41. z pen. Oyarzabal, 32. Willian Jose).