Američanka Dygertová deklasovala konkurenci a na cyklistickém šampionátu získala zlato v časovce

Americká cyklistka Chloé Dygertová získala po pěti titulech na dráze své první zlato na silnici. Na 30,3 kilometrů dlouhé trati v Yorkshiru se k dvaadvacetileté rodačce z Indiany dokázala nejvíce přiblížit Nizozemka Anna van der Breggenová, jež na ni ztratila 1:32 minuty a vybojovala třetí stříbro za sebou.

Tento článek je více než rok starý.

Harrogate Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chloé Dygertová se zlatou medailí z časovky mistrovství světa

Chloé Dygertová se zlatou medailí z časovky mistrovství světa | Foto: Manu Fernandez | Zdroj: ČTK / AP

S bronzem se tentokrát musela spokojit obhájkyně titulu z předchozích dvou šampionátů Annemiek van Vleutenová. Šestatřicetiletá Nizozemka za vítězkou zaostala o 1:52 minuty.

Časovku smíšených štafet ovládli na mistrovství světa Nizozemci před Němci a Brity

Číst článek

Dygertová dnešním triumfem navázala na MS 2015 v Richmondu, kde v juniorské kategorii ovládla časovku i závod s hromadným startem. Cyklistka, kterou trénuje trojnásobná olympijská vítězka v časovce Kristin Armstrongová, pojede silniční závod i letos.

Mezi seniorkami se na silnici Dygertová prosadila poprvé poté, co v minulých letech sbírala úspěchy hlavně na dráze. Z posledních tří šampionátů má pět zlatých medailí ze stíhacího závodu družstev i jednotlivců; zlatý double z časovky na silnici a individuální stíhačky na dráze získala jako čtvrtá žena v historii.

Start ženského závodu mezi městy Ripon a Harrogate byl odložen o 40 minut kvůli hustému dešti a kalužím, které způsobily mnoho pádů v předchozí časovce mužů do 23 let. Ženy už jely o medaile v příznivějších podmínkách.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Harrogate (Británie) - časovka:
Ženy (30,3 km): 1. Dygertová (USA) 42:11, 2. Van der Breggenová -1:32, 3. Van Vleutenová (obě Niz.) -1:53, 4. Nebenová (USA) -2:38, 5. Kleinová (Něm.) -2:41, 6. Reusserová (Švýc.) -3:02.

Muži do 23 let (30,3 km): 1. Bjerg (Dán.) 40:20, 2. Garrison -26, 3. McNulty (oba USA) -27, ...34. Otruba (ČR) -3:01.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít