Tomáš Neufuss vybojoval stříbro na mistrovství ČR žactva v atletice

T Neufuss_-_nejvyššíVe dnech 20. – 22. září proběhlo v Kolíně mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. V jeho průběhu byla překonána čtyři historická maxima tohoto šampionátu.

K účasti se z našeho oddílu nominovalo 6 závodníků – Tomáš Neufuss a Šimon Čech (výška), Sára Pavlidu (60 m, 150m ), Dana Harvey, Gabriela Hutrová a Vojtěch Večeřa (disk) a štafeta chlapců na 4x60 m (Šimon Čech, Jan Křehlík, Vojtěch Večeřa a Tomáš Neufuss).

V dramatické výškařské bitvě vybojoval stříbrnou medaili Tomáš Neufuss. Zvítězil Jakub Šafář z Turnova a 3. místo obsadil třebíčský závodník Adam Havlíček. Všichni zdolali shodně 190 centimetrů, Šafářovi přisoudil mistrovský titul nejlepší zápis.
Sára Pavlidu startovala ve sprintech na 60 m. Bohužel koncem prázdnin prodělala virózu a nepodařilo se jí dostat do obvyklé formy, do finále nepostoupila a obsadila celkové 10. místo.
Šimon Čech a Vojtěch Večeřa se zúčastnili republikového šampionátu poprvé a oba zaplatili nováčkovskou daň. Šimon v kvalifikaci výškařů skočil 164 cm (9 centimetrů pod svým osobákem) a do finále nepostoupil. Vojtu Večeřu nepustil do soutěže technický delegát – nesplnil časový limit pro prezentaci k závodu.
Diskařky Gabriela Hutrová a Dana Harvey předvedly výkony těsně pod hranicí svých osobních rekordů, ale na finále to ještě letos nestačilo. Obě budou mít příležitost ještě příští rok.
Kvalitní oddílový rekord 329,40 s zaběhla štafeta chlapců na 4x60 m (Čech, Křehlík, Večeřa, Neufuss) a obsadila mezi 21 štafetami 15. místo.
Pro Tomáše Neufuse, Vojtu Večeřu a Šimona Čecha to byl poslední šampionát v žákovské kategorii, všechna děvčata budou mít možnost startovat na žákovském mistrovství i příští rok.
Tomáš byl na základě svých výkonů nominován do reprezentačního týmu na Mezistátní utkání ČR-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko žáků a žákyň ve Slovinsku 28. 9. 2019. Reprezentační výškaře by měl mít na starosti Tomášův trenér Ladislav Urban.
Tímto závodem skončila hlavní sezóna v kategoriích staršího žactva.

Atletickou sezonu na dráze zakončí naši atleti v sobotu 28. 9. finálem krajského přeboru přípravek a v neděli 29. 9. mezikrajovým utkáním mladšího žactva, do kterého jsou nominováni Veronika Švandová a Karolína Chrástová.