• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Další výhra Kanonýrů. Tentokrát to odnesla Jaroměř 8:2

Neděle, 22. září 2019 11:14

Skvělá jízda pokračuje aneb Kanonýři vyhráli i třetí ligové utkání v sezoně. Tentokrát s přehledem předčili Sokol Jaroměř, nováčka soutěže, v poměru 8:2. Dál tak bez ztráty bodu zůstanou v čele prvoligové tabulky. Rozhodl především výtečný start do utkání, když v první třetině zvítězili 4:0, a tradičně silné zůstaly přesilovky, neboť Kladno využilo hned tři.

Další výhra Kanonýrů. Tentokrát to odnesla Jaroměř 8:2 (Foto: Kanonýři Kladno)

„Náš nástup byl velmi dominantní. Hned v prvních dvou střídáních jsme měli obrovské šance, a i když jsme je nevyužili, tak nás to nepoložilo, ale naopak vyhecovalo. Překvapilo mě, jak jsme ten zápas dokázali rychle rozhodnout, protože soupeř tady dnes měl tři hráče ze superligového Liberce na střídavé starty a myslel jsem, že nás potrápí výrazně víc,“ řekl trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Jak už kouč naznačil, Kanonýrům se oproti minulým duelům podařilo odskočit hned v úvodu – nejdřív se v 6. minutě po krásné přihrávce Přívary trefil Janda, následně v úvodní třetině ještě skóroval Skuhrovec, Pixa a poprvé v dresu Kanonýrů i Švéd Andersson. „Bohužel se nám nepovedla druhá třetina, ale to je trošku daň za to, že někteří naši mladí hráči ještě nemají zkušenost hrát při takovém stavu, tehdy hrát chytřeji. Zbytečně jsme hráli zběsile, otevírali obranu, což soupeře dostalo do hry. Za stavu 6:1 má běhat soupeř, ne my, což nás stojí spoustu sil. O to víc mě těší, že jsme ve třetí třetině už zase dokázali zkušeně hru pohlídat,“ uvedl trenér.

Na druhou stranu se ve druhé třetině projevily výtečné kladenské přesilovky, ve kterých dal dva góly Přívara, jenž byl vyhlášen nejlepším domácím hráčem zápasu. I díky brance Ullmanna ze závěrečné třetiny využili Kanonýři tři z pěti přesilovek, ovšem ta poslední přišla až 13 vteřin před koncem. Přísný kouč Pazdera i tak spokojený nebyl. „V té nevyužité přesilovce jsme zkoušeli něco nového a bohužel nás to rozhodilo v koncentraci na důležité momenty. Na to, jak fantastické hráče tam v přesilovce máme, tak bych očekával, že ty momenty budou zvládat lépe. Ale zase máme na čem pracovat, což je motivace.“

Pozitivem je, že se do hry dostalo všech 17 hráčů do pole a trenér tak mohl rozložit sílu.

Příští utkání hrají Kanonýři v sobotu 28. září v Českých Budějovicích. Bude i tam pokračovat vítězné tažení?

Kanonýři Kladno – TJ Sokol Jaroměř 8:2

Branky a asistence: 6. Janda (Přívara), 11. Skuhrovec (Ahlin), 13. Pixa (Svačinka), 20. Andresson (Novák), 22. Přívara (Louvar), 25. Přívara (Louvar), 44. Kárník vlastní, 47. Ullmann (Riebauer) – 25. Emlar (Hofman), 33. Kopecký (Hofman). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:5 Využití: 3:0. Zásahy brankářů: Blaha 25 – Špaček 14. Třetiny: 4:0, 2:2, 2:0. Diváků: 152.

Sestava: Blaha (Lupoměch) – Svačinka, Ahlin, Sachr, Přívara, Skuhrovec, Stůj, Novák – Trofimov, Ullmann, Pixa – Louvar, Riebauer, Janda – Nushart, Netrefa, Pfaur – Andersson. Trenér: Jan Pazdera.

Autor: Robert Sára