středa 24.4 18:00 - Dvorek U Koníčka, Vodňany

• Bookstart – s knížkou do života – setkání rodin s dětmi

středa 24.4 9:30 - Knihovna, Volyně

Strakonické derby rozhodla druhá třetina

PÍSEK - V sobotu 21. září odstartoval nový ročník krajské hokejové ligy. V úvodním kole přivítali hokejisté Radomyšle, kteří hrají v píseckém azylu, tým Strakonic. Jako první se ze vstřelené branky radovali domácí, za které se trefil Josef Vlk. Těsně před první přestávkou však Strakoničtí vyrovnali a do druhého dějství se šlo za nerozhodného stavu. A právě v prostřední dvacetiminutovce díky rychlým gólům překlopili misky vah na svou stranu hosté, kteří tak vstoupili do závěrečné třetiny s třígólovým náskokem. Ve třetí části si Strakonice hlídaly pohodlný náskok a odvezly si tři body.

TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 5:8 (1:1, 1:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 10. Vlk (Stauber), 24. Stauber (Fríd, Hřebíček), 43. P. Procházka (Pěnička), 53. Šimoník, 57. F. Procházka (Slavík, Šimoník) – 20.  Hřebíček (Kovář), 22. Křenek (Ruda, Kovář), 22. Růžička (Ruda), 27. Topinka (Müller), 33. Ruda (Kovář, Šebesta), 46. Šebesta, 49. Ruda, 60. Růžička

Rozhodčí:  Svoboda – Komzák, Bělohlav. Vyloučení: 9:11. Müller a L. Hrubý (Strakonice) oba 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1

Radomyšl: Žilinčík – Pěnička, P. Procházka, Hřebíček, Kulvejt, F. Procházka, Škoda, Hejda – Slavík, Řehoř, Jungbauer, Šimoník, Gába, Bárta, Vlk, P. Březina, Stauber, Fríd

Strakonice: Myslivec – Kovář, Hřebíček, Škoda, M. Hrubý, Topinka, L. Hrubý,  od 41. Vaněček – Křenek, Růžička, Ruda, Švec, Dlouhý, Šebesta, Jiřinec, Mikeš, Müller