Vstupenky online

Dorostenci slaví první body, v nájezdech udolali Vítkovice

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 21.09.2019

Vsetínští dorostenci se dostali do vedení již v 3. minutě utkání, tento náskok však ještě do konce první třetiny ztratili a na začátku druhého dějství prohrávali domácí dokonce o dvě branky. Toto manko však domácí celek nepoložilo, vsetínský gólman Janura zamkl svou bránu a do konce utkání za svá záda nepropustil ani jeden puk. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, kde byl brankář Valachů také bezchybný a obránce Krajčík se stal jediným úspěšným střelcem.

ELIOD Extraliga dorostu - 4.kolo so 21.9.12:00
VHK ROBE Vsetín
HC Vítkovice Ridera
4:3sn(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Adámek (Kuchařík), 34. Turek (Babeliak), 54. Dědek, rozh. náj. Krajčík – 5. Krejsa (Vřeský), 17. Kotásek (Rajčan), 23. Bystroň (Kotásek, Rajčan). Rozhodčí: Škrobák – Novotný, Lounová. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na bránu: 34:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Šedlbauer, Kočí, Mikula, Dořičák, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Bystroň, Bialy, Kelnar, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský.

Téměř na začátku třetí třetiny padl první gól, kdy se za záda Bartošáka prosadil Matyáš Adámek, který si počkal u pravé tyčky a kotouč do brány postrčil. Vedení domácích však netrvalo dlouho a v 5. minutě vyrovnal na 1:1 Josef Krejsa, kdy se kotouč odrazil od tyček vsetínské brány, přes brankovou čáru. Vsetínští měli v 8. minutě spoustu šancí na gól, před vítkovickým brankářem sice nebyli žádní obránci, ale domácí pálili z příliš velké dálky a nepřesně.

Šance měli také hosté, když se dostali do přesilovky. Vsetínští však své oslabení skvěle ustáli. V druhé polovině utkání se celky prali o puk, kdy si každý z nich udržel na své straně kotouč jen chvíli. V 17. minutě se Vítkovice dostaly do vedení, když se za Janurova záda prosadil Alex Kotásek. Poslední minuta třetiny se odehrála pouze v obranném pásmu Vsetína.

Ve 23. minutě Vítkovice opět navýšily, tentokrát střelou od modré se prosadil Michal Bystroň. Střely ve 28. minutě byli od domácího celku skvěle mířeny, vítkovický gólman však byl pozorný a žádnou z vyslaných střel nepustil.

Janura měl taktéž plno práce na druhé straně ledu, kdy čelil velkému obklopení hostujícími útočníky. 34. minuta byla velmi radostná pro vsetínský dorost, neboť se jim podařilo snížit na 2:3 střelou od Adama Turka. Konec třetiny byl vyrovnaný, kdy opět docházelo k přebírání puků.

Začátek třetiny byl také vyrovnaný, oba celky měli několik šancí skórovat. V 46. minutě se ke kotouči dostal Přibyl, jeho střelu ale zbrzdil Kuchařík. Poté přišlo vyloučení na obou stranách, chvíli hrály v přesile Vítkovice, kterým se však přesilovky nepodařilo využít.

Ani Vsetín nebyl v přesilovce úspěšný. O pár minut později od levého kruhu domácí tým vyrovnal střelou Matyáše Dědka. Stav 3:3 se udržel až do konce utkání.

Prodloužení proběhlo bez gólu. Valaši tam sice měli několik šancí, všechny však skončili v Bartošákově lapačce. V nájezdech byl úspěšný pouze hráč Vsetína Filip Krajčík, který svým gólem zaručil domácím první dva body do tabulky.

Ohlasy k utkání

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): První třetina byla vyrovnaná, bojovná z obou stran. V druhé třetině byl hned od začátku soupeř aktivnější, vytvořil si tlak, postupně se dostal do dvoubrankového vedení. Nám tam pomohla branka na 3:2, tím jsme ten tlak utlumili a postupně jsme vyrovnali hru. V třetí třetině, byla bojovnost na obou stranách. Myslím, že jsme postupně byli lepším soupeřem, měli jsme tam víc šancí, škoda těch neproměněných. Úplně na závěr jsme si chtěli pohlídat remízu, tam nás sice zatlačili, ale jsme rádi, že jsme to udrželi.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): Vyhrál tým, který měl více chuti do vítězství. My jsme možná byli opticky lepší mužstvo, měli jsme víc střel, byli jsme více v útočném pásmu, ale chyběla větší dravost, kterou naopak měl Vsetín.