Nejlepší kvalifikace sezony, Kornfeil vystartuje v Aragonii z druhé řady

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 21. 9. 2019 14:28
Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v sobotní kvalifikaci třídy Moto2 na Velkou cenu Aragonie. Jeho týmový kolega Filip Salač nezopakoval výborné výsledky z pátku a byl šestnáctý. Karel Abraham skončil v MotoGP na 22. pozici.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3. | Foto: JNyk

Pro nejlepší výsledek v boji o pole position si Kornfeil na okruhu v Alcanizu dojel až posledním měřeným časem v samém závěru druhé části kvalifikace. Jeho nejlepší čas zaostal o devět desetin vteřiny za vítězným Španělem Aronem Canetem.

Český pilot se tak v neděli se postaví do druhé řady startovního roštu Grand Prix. Letos byl v kvalifikaci nejlépe šestý na Sachenringu, loni v Brně ji dokonce vyhrál.

Salač se sice v úvodu kvalifikace držel na vrcholu výsledkové listiny. Nakonec se propadl na pozici zajišťující mu na startu místo v šesté řadě. Lídr šampionátu Lorenzo Dalla Porta zajel až dvanáctý čas a bude stát jen dvě řady před ním.

V posledním tréninku MotoGP králce před bojem o pole position měl divoký pád domácí Pol Espargaro. Tovární jezdec KTM skončil v péči lékařů a kvůli zlomenému zápěstí si před svými fanoušky už  do konce závodního víkendu nezajezdí.

Abraham na Ducati, jako již tradičně, vypadl už v první části kvalifikace. Od postupu ho na dělila vteřina a tři desetiny a celkově mu patřila předposlední 22. pozice.

V MotoGP opět dominoval úřadující mistr světa i suverénní lídr šampionátu Španěl Marc Márquez a připsal si již devátou vyhranou kvalifikaci v sezoně. Karel Abraham ani potřinácté letos nepostoupil do druhé části, do závodu vyrazí z předposlední 22. pozice.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 1:58,197, 2. Ogura (Jap./Honda) -0,701, 3. Tatay (Šp./KTM) -0,786, 4. Kornfeil -0,895, …16. Salač (oba ČR/KTM) -1,722.

Moto2: 1. Á. Márquez 1:52,225, 2. Fernández (oba Šp./Kalex) -0,125, 3. B. Binder (JAR/KTM) -0,201.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,009, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,327, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,463, …22. Abraham (ČR/Ducati) - nepostoupil do 2. části kvalifikace.