Archiv D: Sport 1975

Havlova střelecká exploze stačila Bohemians pouze k bodu

Ani dva góly svátečního kanonýra Milana Havla nepomohly fotbalistům Bohemians 1905 k vítězství v předehrávce 10. kola první ligy, ve které remizovali 2:2 se Zlínem. Kreativní obránce skóroval po jedenácti měsících, ale žádný ze spoluhráčů ho nedoplnil. Za hostující tým, jenž po vyloučení Zdeňka Folprechta dohrával od 78. minuty v oslabení, se trefili Tomáš Wágner s Dominikem Maškem.

Utkání Bohemians 1905 - Zlín
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Zlín začal aktivně, Bohemians držel na jejich polovině a odměnou mu byl v 5. minutě vedoucí gól. Domácí obránce Pokorný ztratil míč, po Fantišově centru se odražený balon dostal k Folprechtovi, jehož střelu před vápnem usměrnil Wágner šťastnou tečí do protipohybu brankáře Fryštáka. Devětadvacetiletý útočník, který je v týmu do konce roku na hostování z Mladé Boleslavi, se ve druhém ligovém duelu za "ševce" prosadil poprvé.

Vršovickému celku se povedlo srovnat ve 23. minutě. Pokorného centr propadl k Vaníčkovi, jenž si obhodil gólmana Dostála, vyhnal se do úhlu, ale přihrál Havlovi a ten srovnal. Odchovanec klokanů, který je v klubu do konce podzimu na hostování z Plzně, oslavil nejlepším způsobem návrat do Ďolíčku.

Náskok mohl zpět na stranu hostů vrátit Poznar, ale po Fantišově centru hlavičkoval nad. Zlín to však mrzet nemuselo, kromě začátku mu totiž vyšel i konec poločasu. Buchtův dlouhý nákop odhlavičkoval Pokorný pouze k Maškovi, jenž technickou střelou z hranice pokutového území stanovil poločasový stav.

Bývalý hráč Pražanů svou trefu příliš neslavil. "Nechtěl jsem dělat žádnou velkou divočinu, protože jsem tady hrál a Bohemky a fanoušků si vážím. Ale za ten gól jsem byl samozřejmě rád," prohlásil Mašek.

Přenos ČT: Sestřih utkání Bohemians 1905 - Zlín

"Klokani" srovnali necelé čtyři minuty po změně stran. Vodhánělovu nahrávku před branku odvrátil Fantiš na Podaného a do jeho stříleného pasu se ideálně vložil Havel - 2:2. "Euforie trochu byla, ale v tu chvíli jsem měl jedinou myšlenku, že to otočíme. Zlín nevěděl, kde je. Tlačili jsme je, hráli jsme slušně, kombinovali jsme. Škoda, že se to nepovedlo, bylo by to sladší," uvedl Havel.

V 53. minutě vyrazil Podaného přímý kop Dostál, který si o chvíli později poradil i s Ugwuovou přízemní střelou. V 66. minutě pak zamířil domácí záložník Rada těsně vedle tyče. V 78. minutě fauloval Folprecht Keitu a po druhé žluté kartě pro něj zápas předčasně skončil, ale ze závěrečného tlaku už fotbalisté Bohemians rozhodnout nestihli.

V Ďolíčku neporazili Zlín posedmé za sebou. Mužstvo trenéra Josefa Csaplára remizovalo v nejvyšší soutěži poprvé po 31 duelech.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 2:2 (1:2)

Branky: 23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45.+1 Mašek. Rozhodčí: Adámková - Kubr, M. Podaný - Královec (video). ŽK: Vodháněl, Keita - Folprecht, Poznar. ČK: 78. Folprecht. Diváci: 4301.

Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Havel, Jindřišek, Vacek (46. Rada), J. Podaný - Vaníček (46. Keita), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl. Trenér: Hašek.

Zlín: Dostál - Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák (52. Džafič) - Mašek (90.+2 Giorgadze), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili - Wágner (74. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.

Martin Hašek (trenér Bohemians): "Utkání, ve kterém jsme měli cíl zvítězit. Volala po tom naše bilance domácích utkání v této sezoně i aktuálně ne úplně optimální forma soupeře. Kdybych řekl, že jsme do něj vstoupili špatně, tak je to mírné slovo. Ten gól v páté minutě byl vyústěním toho, co jsem na hřišti do té doby viděl. Dokázali jsme se nějakým způsobem otřepat, ale pořád to bylo málo. Doufal jsem, že o poločase za stavu 1:1 k mužstvu promluvím, ale prožili jsme i katastrofální poslední minutu poločasu. Mašek vyslal střelu, která podle mého byla chytatelná. Šel jsem hodně naštvaný do kabiny. Sáhli jsme do toho docela dramaticky, protože jsme udělali dvě střídání a změnili rozestavení na 3-5-2. Jako mávnutím proutku se změnil průběh hry, najednou jsme začali soupeře včas dostupovat, najednou jsme byli úspěšnější v osobních soubojích, hráli jsme rychle dopředu. Vyrovnali jsme a měli jsme ještě dostatek situací na to, abychom mohli pomýšlet na výhru. Obzvlášť když Zlín dostal červenou kartu. Jsem zklamaný, protože podle mého názoru jsme dnes měli na vítězství."

Josef Csaplár (trenér Zlína): "Za mě spravedlivá remíza, dva rozdílné poločasy. První poločas jsme hráli opravdu hodně zajímavý fotbal. Druhý poločas udělala Bohemka dvě změny v rozestavení, dostala nás pod tlak a byla lepší. Stejně jako my jsme dali první gól s tečí, dali ho i oni. Proto si myslím, že remíza je spravedlivá. Nejsem ani veselý, ani smutný, takhle jsem to viděl."