Paralympijský magazín

Pardubice po dvou porážkách zabraly, Litvínov udolaly 2:1 a mají první body

Pardubice si ve třetím kole připsaly první bodový zisk v sezoně. Dynamo zvítězilo na ledě Litvínova 2:1 zásluhou dvojice Denis Kindl - Jan Mandát. Oba útočníci Východočechů si připsali gól a asistenci, vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Mandát. Pardubice ukončily sérii čtyř porážek s Litvínovem.

Utkání Litvínov - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Nastoupili jsme do utkání úplně jinak než poslední dva zápasy. Zvedli jsme obětavost a nasazení. To bylo minimálně o sto procent lepší. Tímhle způsobem se musíme prezentovat, jinak to nejde," řekl asistent trenéra Pardubic Radek Bělohlav.

Domácí v úvodu nevyužili první přesilovou hru, v 10. minutě mohl otevřít skóre Petružálek, ale trefil jen tyč Kacetlovy branky.

A do vedení se dostali hosté, poté co 69 sekund před koncem první třetiny využil Mandátovu přihrávku zpoza branky Kindl a otevřel skóre.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Pardubice

Východočeši pak nevyužili dvě přesilové hry, zápasu i nadále kralovali brankáři Janus a Kacetl. Podruhé se skóre změnilo ve 33. minutě, kdy se po Ščotkově střele prosadil Hübl a vyrovnal.

Ve 42. minutě mohl Litvínov posunout dokonce do vedení Hanzl, v samostatném úniku ale Kacetla nepřelstil.

A o necelé dvě minuty později toho litoval ještě více. Mandát se totiž dostal za obranu Vervy a přiblížil hosty premiérovému bodovému zisku v sezoně.

"Začalo to v obranném pásmu výbornou prací Denise Kindla, který to vyhodil a našel Marka Hovorku. Ten mi to dal do jízdy a já jsem se trošku se štěstím na modré čáře s tím probelhal až k bráně. Vystřelil jsem a z dorážky jsem to procpal mezi nohy," popsal vítězný gól Mandát.

A mohlo být pro hosty ještě lépe. Hovorka ale trefil v polovině třetí části jen horní tyč Janusovy branky.

O závěrečný nápor připravilo domácí vyloučení Jarůška v 58. minutě, Severočeši se i tak odhodlali k power-play, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

"Asi jsme předpokládali, že se Pardubice porazí samy. Prohráli jsme zápas, v kterém jsme nebyli důslední ve všech směrech. Musíme se z toho poučit a připravit na další utkání. Tohle nebyl výkon, abychom si zasloužili body," uvedl trenér Litvínova Jiří Šlégr.

HC Litvínov - Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. V. Hübl (Ščotka, Trávníček) - 19. D. Kindl (Mandát, J. Zdráhal), 45. Mandát (Hovorka, D. Kindl). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5021.

Litvínov: Janus - Jánošík, Kubát, Trončinský, Ščotka, J. Říha, L. Doudera - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Jarůšek, Myšák, Kašpar - Gerhát, M. Hanzl, J. Petružálek - Jurčík, Helt, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, Ivan, J. Mikuš, J. Zdráhal - Tybor, R. Kousal, Harju - Hovorka, Mandát, D. Kindl - M. Látal, Poulíček, Machala - O. Matýs, Pochobradský, M. Kratochvil. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.