Carboniacup a druhé letošní klání u Orechovej Potoni

Na Slovensku se konal již druhý letošní dvojzávod série Carboniacupu, který patří mezi oblíbené závody amatérů, kde se ovšem prohánějí i velmi silné stroje. Novinkou na Slovakiaringu při názvu garanta dne IP STAV Racing Day bylo nasazení nejen slovenských, či maďarských jezdců, ale mezi prototypy skupiny C se poprvé předvedl Michal Paclík s Normou FC20 Honda a při jeho prvním startu si nevedl špatně. Mezi nejrychlejšími áčky nechyběl Rudolf Machánek s Mercedesem AMG GT3 a Lubomír Světinský přivezl mimo Dallary GP2 i Ferrari 430. Slovenský autodrom, to je taková srdcovka, dost rychlé zatáčky, kde se dá jet na plný plyn a jak to všechno dopadlo, na to se teď s Vámi podíváme.

Ve skupině A medaile až napodruhé

Ve skupině A1+A2 nikdo nakonec při první jízdě nedojel do cíle, a tak si medaile museli rozdělit až napodruhé. V šestnáctistovkách zvítězil Nico Dauerer s VW Golf z Německa, který usiluje i o celkové vítězství v Carboniacupu. Ve dvoulitrech A2 si dojel pro zlato Arpád Viszokay s BMW 320, před Martinem Kouřilem z HKC. A3 do třílitrů vyhrál podvakrát Walter Forster z Německa na BMW M3, před Adamem a Arekem Baczynskim s Porsche 944 S2. A4 do 3500ccm vyhrál dvakrát Jiří Procházka s BMW M3 GTR a jednou ho na stupně doprovodil Karel Peroutka, ale podruhé už cíl závodu nespatřil. V A5 do 5100ccm dominoval Lubomír Světinský s Ferrari F430. A7, neboli dvoulitry více upravené vyhrál opět dvakrát Zdeněk Sýkora s Hondou CRX, před Jiřím Sedlákem s Hondou S2000. A8 patřila Milanu Valáškovi s Ginettou G50 GTR a nejsilnější stroje A9 vyhrál Rakušan Klaffenboeck s Porsche 991, který za sebou nechal v první jízdě ještě Rudo Machánka s Mercedesem AMG GT3 a Honzu Hladíka s Porsche GT3, ve druhé jízdě pak Rakušan Klaffenboeck dorazil do cíle sám.

Sériovky patří do skupiny B

Sériovky patří do skupiny B, tedy cestovní vozy. Skupinu B2 vyhrál Aleš Göllner na Hondě Civic Type R. Do 3000ccm B3 bylo dvakrát totožné pořadí, tedy zvítězil Zdeněk Čurda s BMW M3, před Tomášem Benešem s Alfou Romeo a Martinem Hanzlem. Do 3500ccm si dvakrát v B4 dojel Radek Zimmer na Lotusu Exige, před domácím Milošem Pavlanským s Mercedesem. První závod B5 pak vítězí Standa Šedivec s Corvette ZR01, před Štefanem Cehulou s BMW a třetí dojel Boško Tripalo na Porsche. Druhý závod skončil plameny u Standy Šedivce, z vítězství se tak nakonec radoval Štefan Cehula, před Lubošem Sázavou s Porsche 911 a Lubošem Nebřenským s Mercedesem AMG. Na Slovakiaringu byli opět přítomní jezdci Abarth 500 Cupu, neboli skupiny B6, v první jízdě 22 členného pole vyhrál Peter Szilágyi, před Martinem Pričem a Pavlem Ďurkové, druhou jízdu vyhrál opět Peter Szilágyi, ale druhý dojel jeho junior Ondrej ml. a bronzový skončil Rastislav Merga.

Szymon Urbaniak dominoval mezi Performery

Skupina speciálních a prototypových vozů C1 přivedla na start opět rychlé Performery, ve kterých tentokrát dominoval v obou kláních Polák Szymon Urbaniak, v obou jízdách dojel před Danielem Hentschlem z Německa a Karl Heinzem Matzingerem z Rakouska. Ve skupině C2 startoval vůbec poprvé v Carboniacupu Michal Paclík s prototypem Norma FC20 Honda a nevedl si vůbec špatně, když porazil i Rakušana Schöflingera na Radicalu SR3. V Caterhamech C3 do 1600ccm vyhrál první jízdu Jürgen Kapeller, před MiVim a Jakubem Kirchnerem, druhý závod opanoval MiVi, před Kirchnerem a Svačinkou, Kapeller bohužel cíl závodu neviděl.

Vítězný double pro Honzu Riegra

Ve skupině D formulových monopostů si pro svá dvojitá vítězství dojel jak Honza Rieger s Glorií C8F Evo v D1, tak Pavel Langer s Autola 1/04 v D2 a v D3 do 1600 Sven Steinbach s MT77, ve skupině D4 přijela větší konkurence, tedy mezi dvoulitry. V D4 tedy dvakrát vyhrál nováček Benjamin Dam z Hoffmann Racing, před Pavlem Machuldou z HKC Racing a Němcem Timem Rädleinem, Libor Neckář s Master Toro Rosso cíl bohužel ani jednou neviděl. Lubomír Světinský s Dallarou GP2 si dojel pro dvojité zlato v D5 nad 2000ccm, protože Němec T.Dehnel závody nedokončil.

Příští závod této sezóny pojedeme na domácí trati v Mostě 13.10. jste všichni na grandfinále zváni, ovšem pozor na propustnost trati v každé skupině, přihlaste se tedy včas.

Vláďa Rožánek & Carboniacup team 2019, foto: Radek Holan

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.