SESTŘIHY LM: Liverpool padl v Neapoli. Dortmund hrál s Barcelonou 0:0

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Kolotoč zvaný Liga mistrů se naplno rozjel. V úterý odstartovala milionářská soutěž prvními zápasy základních skupin. Slavia vybojovala remízu 1:1 na hřišti Interu Milán. Druhý zápas skupiny českého týmu mezi Dortmundem a Barcelonou skončil bez branek. Obhájce trofeje Liverpool prohrál 0:2 v Neapoli a Chelsea, která se v uplynulé sezoně radovala z prvenství v Evropské lize, zahájila Ligu mistrů domácí prohrou s Valencií (0:1). Ajax porazil 3:0 Lille, Lipsko zvítězilo na hřišti Benfiky (2:1) a Salcburk deklasoval Genk 6:2. Lyon pak remizoval se Zenitem 1:1.

Skupina E

Liverpool v minulém ročníku ve skupině prohrál v Neapoli 0:1 a reparát se svěřencům Jürgena Kloppa nepovedl ani letos. Brankář "Reds" Adrián sice v 49. minutě nevídaným zákrokem vytáhl střelu Driese Mertense, ale belgický útočník si spravil chuť v 82. minutě proměněnou penaltou. Pojistku italského týmu přidal v nastavení střídající Fernando Llorente.

Salcburk v dalším duelu skupiny E oslavil návrat do Ligy mistrů po 25 letech drtivou výhrou 6:2 nad Genkem, na které se hattrickem podílel devatenáctiletý Nor Erling Haaland. Domácí dali pět gólů už v první půli. Za belgické mužstvo odehrál celých 90 minut někdejší záložník Plzně Patrik Hrošovský.

SSC Neapol - Liverpool FC 2:0 (0:0)
Branky: 82. Mertens z pen., 90.+2 Llorente. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.).

SESTŘIH: Neapol - Liverpool 2:0. Obhájce začal porážkou, domácí rozhodli v závěru
Video se připravuje ...

Red Bull Salcburk - KRC Genk 6:2 (5:1)
Branky: 2., 34. a 45. Haaland, 36. Hwang Hi-čchan, 45.+2 Szoboszlai, 66. Ulmer - 40. Lucimi, 52. Samatta. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller - Stegemann (video, všichni Něm.).

Skupina F

Na barcelonské lavičce začal kapitán Lionel Messi, který vyléčil zranění lýtka a poprvé v sezoně byl alespoň mezi náhradníky. Naopak v základní sestavě Katalánců nechyběl šestnáctiletý objev sezony útočník Ansu Fati.

Opatrný první poločas v Dortmundu nabídl jedinou velkou šanci, Reus však v 26. minutě zblízka nepřekonal Ter Stegena. Brankář hostů předčil spoluhráče z německé reprezentace i v 57. minutě, kdy mu zneškodnil pokutový kop.

Krátce poté na hřiště vyběhl i Messi, jenže do hry se moc nedostal. Domácí měli místy až drtivou převahu. Střídající Julian Brandt napálil břevno, domácího smolaře Reuse poté znovu vychytal výborný Ter Stegen. "Barca" mimo svůj stadion nevyhrála v sedmé soutěžním utkání po sobě.

V příštím programu skupiny ve středu 2. října se Dortmund představí na stadionu pražské Slavie, která v Miláně uhrála remízu 1:1 s Interem. Ten čeká zápas v Barceloně.

Slavia vstoupila do základní skupiny Ligy mistrů cennou remízou 1:1 na hřišti Interu Milán! Do posledních minut navíc sahala po senzační výhře. Pražany poslal ve druhém poločase do vedení Peter Olayinka, když zblízka dorazil do sítě střelu Jaroslava Zeleného. Domácí srovnali až v nastavení zásluhou Nicola Barelly.

Více o zápase Inter - Slavia čtěte zde >>>

SESTŘIH: Inter - Slavia 1:1. Pražané sahali po vítězství, favorit srovnal v nastavení

Borussia Dortmund - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Marciniak (video, Pol.).

Sestavy:
Dortmund: Bürki - Hakimí, Akanji, Hummels, Guerreiro - Witsel, Delaney - Sancho, Reus, Hazard (73. Brandt) - Alcácer (87. Bruun Larsen). Trenér: Favre.
Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba (40. Roberto) - De Jong, Busquets (60. Rakitič), Arthur - Fati (59. Messi), Suárez, Griezmann. Trenér: Valverde.

Skupina G

Lyon remizoval 1:1 s Petrohradem a doma v LM uhrál nerozhodný výsledek pošesté za sebou. Hosté se dostali do vedení v 41. minutě: Sardár Azmún si vyměnil míč s Arťomem Dzjubou a zblízka propálil brankáře Anthonyho Lopese. Pět minut po přestávce vyrovnal Memphis Depay, který z penalty potrestal petrohradský faul. Zenit venku v pohárech nevyhrál podesáté v řadě.

Ve druhém utkání skupiny G Lipsko bez zraněného reprezentačního útočníka Patrika Schicka v Lisabonu porazilo Benficu 2:1 dvěma góly Tima Wernera z druhého poločasu.

Olympique Lyon - Zenit Petrohrad 1:1 (0:1)
Branky: 50. Depay z pen. - 41. Azmún. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Pawson (video, všichni Angl.).

SESTŘIH: Lyon - Zenit 1:1. Domácím vystřelil z penalty bod Depay

Benfica Lisabon - RB Lipsko 1:2 (0:0)
Branky: 82. Seferovic - 69. a 78. Werner. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Irrati (video, It.).

Skupina H

Úřadující vítěz Evropské ligy Chelsea v Londýně na úvod skupiny H podlehl Valencii 0:1. O nečekané výhře hostů rozhodl v 74. minut Rodrigo. Těsně před koncem mohl vyrovnat Ross Barkley, ale z penalty trefil jenom břevno.

Chelsea FC - Valencie CF 0:1 (0:0)
Branka: 74. Rodrigo. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Kalkavan (video, všichni Tur.).

SESTŘIH: Chelsea - Valencia 0:1. Překvapení na úvod, rozhodl Rodrigo

Ajax Amsterdam - Lille OSC 3:0 (1:0)
Branky: 18. Promes, 50. Alvarez, 62. Tagliafico. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Dingert (video, Něm.).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.