Francouzům se v Métách dařilo, Tsonga a Gasquet postoupili po obratu

17. 9. 2019, 21:36
Aktuality 1
ATP MÉTY - Francouzským tenistům se dnes na domácím halovém turnaji v Métách dařilo. Po obratu postoupili Jo-Wilfried Tsonga a Richard Gasquet, nasazené soupeře vyřadili Pierre-Hugues Herbert a Gregoire Barrere.
Jo-Wilfried Tsonga

Jo-Wilfried Tsonga halový turnaj v Métách ovládl v letech 2011, 2012 a 2015. Loni překvapivě nezvládl svůj úvodní zápas, letos odstartoval úspěšným obratem. Čtyřiatřicetiletý Francouz si poradil 3-6 6-1 6-2 se španělským antukářem Pablem Andújarem, s nímž vyhrál i třetí vzájemný zápas.

"Na začátku zápasu se mi nepovedlo dostat do rytmu. Ale od druhého setu jsem to měl pod kontrolou," jsem řekl Tsonga, který přidal šestou výhru v řadě, neboť předminulý týden triumfoval na challengeru v Cassis, kde přerušil sérii tří porážek.

O první čtvrtfinále na turnaji ATP po čtyřech měsících se bývalý pátý hráč světa utká s krajanem Pierrem-Huguesem Herbertem (h2h 3-0), jenž vyřadil nasazenou osmičku Němce Jana-Lennarda Struffa.

Vítězný obrat na úvod soutěže předvedl také další domácí hráč Richard Gasquet. Ten prohrál se Španělem Marcelem Granollersem první set i ve čtvrtém vzájemném střetnutí, nicméně také dnes v Métách dokázal nepříznivý vývoj otočit.

"Příště asi zkusím první set rovnou vypustit," vtipkoval Gasquet. "Ale vážně. Je skvělé, když dokážete vyhrát zápas po prohraném prvním setu. Sice to stojí fyzické síly, ale ty psychické to naopak upevní," komenotval Gasquet.

Třiatřicetiletý Francouz zvítězil po více než dvou a půl hodinovém boji 3-6 7-6 6-4. V druhém kole Gasquet vyzve třetího nasazeného krajana Benoitea Pairea (
h2h 7-1).

O překvapení se postaral další Francouz Gregoire Barrere, který smetl 6-2 6-2 nasazenou šestku Poláka Huberta Hurkacze.

V Métách letos startuje osm hráčů Top 40 v čele s Davidem Goffinem a Nikolozem Basilašvilim. Titul obhaje domácí Gilles Simon, který je jedním z pěti bývalých šampionů v soutěži.