Viktorka otáčela zápas s Jabloncem až k výhře 3:2

Deváté kolo FORTUNA:LIGY uzavřeli pondělní dohrávkou viktoriáni – a úspěšně! Plzeňané na začátku nového týdne zvítězili nad Jabloncem 3:2.

Cílená propagace v Plzni

Nejprve dvakrát dotáhli stav zápasu, aby pak nádhernou střelou za vápnem rozhodl o třech bodech Jan Kopic.

Viktoriáni se před vlastními fanoušky představili po třech týdnech. Utkání také zahájili aktivněji a v úvodních minutách udávali na hřišti tempo, nepodařilo se jim ale žádnou z nadějně rozjetých situací dotáhnout až k ohrožení Hrubého branky. To hosté naopak hned z první situace udeřili, pod první gól utkání se navíc podepsali dva zapůjčení slávisté. Sýkora našel ve vápně přízemním centrem neobsazeného Matouška a ten balon placírkou usměrnil mimo dosah Hrušky.

Svěřenci Pavla Vrby ale vytrvale pokračovali ve své hře a nakonec se ještě do pauzy dočkali vyrovnání. Přetažený balon z rohového kopu trefil z voleje náramně Lukáš Kalvach, když zapadla dělovka z jeho nohy odrazem o tyč za záda brankáře Hrubého. Kalvach si tak užil první gólovou radost v Doosan Areně poté, co otevřel svůj letošní střelecký účet neméně pěkným gólem v Teplicích.

Jablonci se podařilo vzít si zpět ztracené vedení. Libor Holík se odhodlal ke střele levačkou z nějakých dvaceti metrů a podařilo se mu ji uklidit přesně ke vzdálenější tyči. Aleš Hruška na balon nedosáhl. Vedení ale nevydrželo Severočechům dlouho. Nejprve se ocitl sám před brankářem Krmenčík, ten ale při kličce zakopl. Jen o pár minut později ale nařídil sudí Rejžek pokutový kop, který potvrdil svým prvním letošním gólem Roman Procházka.

No a další střeleckou parádu si přichystal Jan Kopic, který v 72. minutě dokonal obrat ve skóre – ex-jablonecký křídelník to vzal při signalizované výhodě na sebe, navedl si míč na osu hřiště a zpoza velkého vápna bez sebemenšího zaváhání vymetl levou šibenici jablonecké branky.

Ve vyhrocené koncovce obdržel červenou kartu Lukáš Hejda, když v pozici posledního hráče zarazil vyloženou šanci soupeře, z následného přímého kopu se už hosté ale nedokázali prosadit a Plzeň do závěrečného hvizdu těsný náskok uhájila.
sestavy

FC Viktoria Plzeň

Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Procházka (78. Janošek) – Kopic, Hořava (87. Pernica), Kovařík – Krmenčík (82. Chorý)

FK Jablonec

Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob (86. Pilík) – Jovović (72. Kratochvíl), Hübschman (81. Chramosta), Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal

statistiky

Branky: 43. Kalvach, 66. Procházka (pen.), 72. Kopic – 26. Matoušek, 57. Holík, ŽK: Chorý – Sýkora, Doležal, Matoušek, Kratochvíl, ČK: Hejda, Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Hock