Plzeň otočila zápas proti Jablonci, vítězství 3:2 zařídil krásnou trefou Kopic

Fotbalisté Plzně se vrátili na druhé místo Fortuna ligy a na vedoucí Slavii ztrácejí tři body. V 9. kole dokázala Viktoria otočit zápas proti Jablonci a vyhrála 3:2.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně.

Fotbalisté Plzně. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Viktoriáni byli v úvodu utkání o něco aktivnější, přesto šel po 25 minutách hry do vedení Jablonec. Nenápadná akce začala ve středu pole, kde Jakub Považanec skvěle zastavil plzeňský útok a poslal míč na Jana Sýkoru. Kmenový hráč Slavie pak našel ve vápně dalšího hosta z Edenu Jana Matouška a ten v pohodě poslal míč do odkryté brány.

Sparta vyhrála ve Zlíně a slaví první venkovní vítězství v sezoně, Karviná remizovala s Bohemians

Číst článek

Domácím se povedlo vyrovnat těsně před přestávkou a postaral se o to Lukáš Kalvach, který se parádně opřel do odraženého míče po rohovém kopu a odrazem o tyč ho poslal za záda bezmocného brankáře Vlastimila Hrubého.

Jenže jen pár minut po začátku druhé půle Jablonec zase vedl. Obránce Libor Holík si navedl míč na střed a nenápadnou přízemní střelou poslal míč přesně k tyči. Ani jablonecká radost nevydržela moc dlouho, protože krátce na to odpískal rozhodčí trochu přísnou penaltu za ruku Dominika Plechatého. Míč si postavil Roman Procházka a vyrovnal na 2:2.

Netrvalo to dlouho a Plzni se povedlo skóre otočit. V 72. minutě totiž přebral míč Jan Kopic a z dobrých 28 metrů ho napálil do šibenice Hrubého brány.

Pět minut před koncem základní hrací doby si ovšem domácí situaci zkomplikovali, když pronikajícího Martina Doležala na poslední chvíli stáhnul k zemi Lukáš Hejda. Rozhodčí sice nejdřív ukázal Hejdovi jen žlutou kartu, po konzultaci s videorozhodčím ale verdikt změnil a plzeňského stopera vyloučil.

Jablonečtí ale z několikaminutové přesilovky nic nevytěžili a ztratili na hřišti favorita dobře rozehrané utkání, přestože dvakrát vedli. Plzeň uhájila druhé místo v tabulce a na vedoucí Slavii ztrácí po devíti kolech tři body. Jablonec je čtvrtý.

9. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2 (1:1)
Branky: 43. Kalvach, 66. Procházka z pen., 72. Kopic - 26. Matoušek, 57. Holík. Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Hock - Zelinka (video). ŽK: Chorý - Sýkora, Doležal, Matoušek, Hübschman, Kratochvíl. ČK: 85. Hejda (Plzeň). Diváci: 9386.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 16. 9. 2019)