První příprava na NHL: Jeník nahrával, popral se a schytal hit od hvězdy

Autor: mto, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

V neděli bitvou Vegas Golden Knights s Arizona Coyotes odstartovala příprava na nový ročník NHL. Rovnou 17 767 diváků vidělo v T-Mobile Areně jasné vítězství domácích 6:2, které hattrickem a nahrávkou zařídil Max Pacioretty. České barvy zastupoval Jan Jeník, který v den svých devatenáctých narozenin nahrál na úvodní gól, stihl se poprat s Patrickem Brownem a od Paciorettyho ještě schytal drsný hit.

Jeník se dočkal první příležitosti v přípravě s prvním týmem v den svých 19. narozenin a po čtyřech minutách hry měl na kontě bod. Našel od mantinelu na modré čáře ruského obránce Ilju Ljubuškina, který překonal Malcolma Subbana. Jeník se v době gól sbíral z ledu po ataku Paciorettyho.

Na ledě Jeník strávil dohromady 11:12 minuty, z toho na minuty a 12 sekund dostal příležitost v přesilových hrách. Dvakrát střelou ohrozil branku Vegas a nasbíral také čtyři hity. Deset vteřin před koncem druhé části se popral s Patrickem Brownem a dostal trest na dvě plus pět minut.

Jeníka draftovala Arizona loni ve třetím kole na 65. pozici. Na konci března uzavřel rodák z Nymburka nováčkovský tříletý kontrakt. V uplynulé sezoně odešel z Liberce do Hamiltonu do OHL.

Arizona v úvodní třetině sice dvakrát vedla, ale o obrat se postaral především Pacioretty, který v 37. minutě svým třetím gólem otočil stav na 4:2.

Výsledek:

Vegas - Arizona 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Branky: 5., 13. a 37. Pacioretty, 25. Eakin, 49. Smith, 60. McNabb - 5. Ljubuškin (Jeník), 10. Hinostroza. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.767. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Coghlan, 3. Eakin (všichni Vegas).