Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Obránce Brescie Aleš Matějů si v italské fotbalové lize připsal premiérovou asistenci, jeho tým však ve 3. kole doma neudržel dvoubrankové vedení nad Boloňou a v oslabení prohrál 3:4. Za nováčka odehrál závěrečnou půlhodinu Jaromír Zmrhal. Na lavičce hostů, kteří poskočili na druhé místo tabulky, zůstal další český záložník Ladislav Krejčí.

Matějů v 19. minutě připravil druhý gól Alfredu Donnarummovi. Pak snížil Mattia Bani, ale Andrea Cistana těsně před pauzou zvýšil na 3:1 pro Brescii. Situaci pak domácím výrazně zkomplikoval Daniele Dessena, když byl začátku druhé půle vyloučen po druhé žluté kartě.

Boloňa ožila a přesilovku zužitkovala třemi brankami. Mezi 56. a 60. minutou se trefili veterán Rodrigo Palacio se střídajícím Andreou Polim a deset minut před koncem dokonal obrat Riccardo Orsolini.

Bergamo před svou premiérou v Lize mistrů zvítězilo na hřišti Janova 2:1 díky gólu Duvána Zapaty z páté minuty nastavení. Atalanta bodovala už v sedmém venkovním ligovém utkání v řadě, čímž vyrovnala klubový rekord z roku 1992.

Zapata, který v minulém ročníku pomohl Bergamu k třetímu místu 23 góly a byl druhým nejlepším střelcem italské ligy, se zasloužil také o úvodní branku zápasu. Po hodině hry ho na malém vápně podrazil jeho bratranec v dresu Janova Cristián Zapata a sudí po konzultaci s videem nařídil penaltu, kterou proměnil další Kolumbijec Luis Muriel.

Domácí odpověděli rovněž z pokutového kopu v první minutě nastavení poté, co Berat Djimsiti nedovoleně zastavil Christiana Kouamého. Poslední slovo měl Zapata, který se trefil krásně zpoza velkého vápna do horního rohu branky. Po třech kolech má na kontě tři góly.

AS Řím doma přestřílel Sassuolo 4:2 a připsal si první výhru v ligové sezoně. Už v první půli se za domácí prosadili Bryan Cristante, Edin Džeko, Henrik Mchitarjan a Justin Kluivert. Po změně stran zmírnil porážku hostů dvěma zásahy Domenico Berardi.

Vedení ztratilo Lazio Řím, které prohrálo na stadionu Spalu Ferrara 1:2. V 17. minutě otevřel skóre Ciro Immobile z penalty, po hodině hry však odpověděl Andrea Petagna a v nastavení rozhodl o první výhře Spalu v sezoně Jasmin Kurtič.

Fotbalisté FC Turín ve třetím kole italské ligy nestačili na domácím hřišti na nováčka z Lecce a po porážce 1:2 poprvé v sezoně ztratili body. Jediným týmem se stoprocentní bilancí zůstal v Serii A Inter Milán, na jehož hřišti se v úterý představí pražská Slavia při vstupu do Ligy mistrů.

Hosté z Lecce přijeli do Turína k dohrávce se skóre 0:5 po prvních dvou kolech a jejich čekání na gól ukončil ve 35. minutě brazilský útočník Diego Farias dorážkou vlastní střely vyražené brankářem. Po změn stran vyrovnal z penalty za faul Andrea Belotti, ale čtvrt hodiny před koncem Marco Mancosu další pohotovou dorážkou po zákroku gólmana Salvatoreho Sirigua rozhodl o tříbodovém zisku pro outsidera.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

FC Janov - Bergamo 1:2 (90.+1 Criscito z pen. - 64. Muriel z pen., 90.+5 Zapata),

Brescia - Boloňa 3:4
Branky: 10. a 19. Donnarumma, 42. Cistana - 36. Bani, 56. Palacio, 60. Denswil, 80. Orsolini

Parma - Cagliari 1:3
Branky: 58. Barillá - 23. a 39. Ceppitelli, 77. Simeone

Spal Ferrara - Lazio Řím 2:1
Branky: 63. Petagna, 90.+2 Kurtič - 17. Immobile z pen.

AS Řím - Sassuolo 4:2
Branky: 12. Cristante, 19. Džeko, 22. Mchitarjan, 33. Kluivert - 53. a 72. Berardi

Hellas Verona - AC Milán 0:1
Branka: 68. Piatek z pen.

FC Turín - Lecce 1:2
Branky: 58. Belotti z pen. - 35. Farias, 73. Mancosu

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.