Volejbalový magazín

Vaclík zamkl branku a Sevilla vládne španělské lize, Real po dvou ztrátách zabral

Vítězství 1:0 v Alavésu a s tím spojené třetí čisté konto Tomáše Vaclíka v sezoně pomohlo Seville do čela španělské nejvyšší soutěže. Doposud stoprocentní Atlético Madrid totiž prohrálo 0:2 v San Sebastianu. Zabral naopak Real, který i díky dvěma brankám Karima Benzemy udolal Levante 3:2 a posunul se na třetí místo v tabulce. Doma nezaváhala ani pátá Barcelona, jež deklasovala Valencii 5:2.

Tomáš Vaclík
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Brankář české reprezentace nečelil přímé střele. O jediný gól zápasu se v 37. minutě postaral Joan Jordán přesnou ranou z přímého kopu. Domácí mohli v nastavení vyrovnat, ale volný Joselu ve velké šanci hlavou přestřelil. Andaluský tým vyhrál v Alavésu poprvé od prosince 2001. Deportivo utrpělo první porážku v novém ročníku La Ligy.

Benzema úřadoval, Hazard si připsal debut

"Bílý balet" po předchozích ztrátách s Valladolidem a Villarrealem začal dobře, tříbrankové vedení si totiž zajistil ještě před přestávkou. V rozmezí šesti minut se nejprve hlavou a pak i nohou trefil Benzema, ve 40. minutě zvýšil náskok Casemiro.

Krátce po změně stran sice snížil Borja Mayoral a kontaktní gól vstřelil čtvrt hodiny před koncem střídající Gonzalo Melero, ale více už hosté nestihli.

Karim Benzema z Realu Madrid se raduje z gólu
zdroj: ABACA autor: AA/ABACA

Debutu za Real se dočkal ofenzivní záložník Eden Hazard, který v létě přišel za 100 milionů eur z Chelsea a dosud kvůli zranění stehenního svalu nastoupil pouze v přípravě. Při své premiéře odehrál závěrečnou půlhodinu.

San Sebastian pokřtil stadion cennou výhrou

Baskický celek odehrál první domácí utkání v sezoně na zrekonstruovaném stadionu Anoeta a ligového lídra zlomil dvěma slepenými góly ve druhém poločase. Trefili se Martin Odegaard a Nacho Monreal.

V případě nedělního vítězství nad Alavésem vystřídá svěřence Diega Simeoneho v čele španělské nejvyšší soutěže Sevilla.

Barcelona nadělovala i bez Messiho

Barcelona si poradila na Camp Nou s Valencií i bez zraněného Lionela Messiho, jehož zastoupil v útoku Fati - šestnáctiletý talent dal první gól a na druhý přihrál De Jongovi. Ve 29. minutě sice snížil Gameiro, ale obhájce titulu si vzal dvougólové vedení zpět po Piquého dorážce.

Další dva přesné zásahy přidal po příchodu z lavičky uzdravený útočník Suárez a v závěru už jen zkorigoval skóre Gómez. Premiéra tak nevyšla novému trenérovi Valencie Albertu Celadesovi, jenž v týdnu nahradil odvolaného Marcelina.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Mallorca - Bilbao 0:0Real Madrid - Levante 3:2 (25. a 31. Benzema, 40. Casemiro - 49. Mayoral, 75. Melero), Leganés - Villarreal 0:3 (26. a 90.+3 Moreno, 39. vlastní Silva), San Sebastian - Atlético 2:0 (58. Odegaard, 61. Monreal), FC Barcelona - Valencie 5:2 (61. a 82. Suárez, 3. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué - 29. Gameiro, 90.+2 Gómez), Eibar - Espaňol Barcelona 1:2 (58. Ramis - 76. Ferreyra, 79. Granero), Alavés - FC Sevilla 0:1 (37. Jordán), Vigo - Granada 0:2 (45.+6 Sánchez, 54. Herrera), Valladolid - Pamplona 1:1 (65. Hervías - 81. Ibáňez), Betis Sevilla - Getafe 1:1 (73. Joaquín z pen. - 15. Mata z pen.).