SESTŘIH: Liberec - Teplice 1:1. Skláři díky bodu už nejsou poslední

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Liberce remizovali v devátém kole FORTUNA:LIGY s Teplicemi 1:1. Hosty, kteří se museli obejít bez potrestaného trenéra Stanislava Hejkala, poslal do vedení ve třetí minutě Petr Mareš, ale Slovan ještě v prvním poločase vyrovnal. Z penalty se o to postaral exteplický útočník Roman Potočný. Liberec zaznamenal první remízu v sezoně, naopak Teplice natáhly sérii bez vítězství na pět zápasů.

Hostující trenér Hejkal se usadil pouze do hlediště, dlouho však trpět nemusel. Protože už ve třetí minutě Petr Mareš nádherně zatočil svůj trestný kop a domácí gólman Nguyen, který dnes oslavil 27. narozeniny, svým pozdním přesunem od druhé tyče hodně přispěl k teplickému vedení.

Domácí: 17. Potočný

Hosté: 3. P. Mareš

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš – Breite (C), Karafiát – Malinský (62. Pešek), A. Baluta (76. Musa), Potočný – Kuchta (54. Oscar).

Hosté: Grigar – Vondrášek (C), Čmovš, Shejbal, P. Mareš (50. Hyčka) – Žitný, Kodeš, Kučera, Moulis (79. Paradin) – Jakub Řezníček, Vyhnal (69. Jindráček).

Stadion U Nisy, Liberec

Domácí sice nepůsobili tak bojovně jako naposledy doma se Spartou, ale dokázali se rychle přesouvat k šestnáctce soupeře a v osmé minutě z toho mohlo být vyrovnání, jenže Kuchta ani Malinský nedokázali na brankáře Grigara vyzrát. V 17. minutě ale už byl stav 1:1 - Shejbal zbytečně naremploval uvnitř trestného území Potočného a faulovaný hráč dokázal svoji penaltu proměnit.

I nadále bylo severočeské derby vyrovnané a k brance měli znovu blíže spíše hosté a znovu to byl ve 23. minutě trestný kop Mareše, který vyděsil proti ostrému slunci chytajícího Nguyena, ale tentokrát ho dokázal vytěsnit na roh. Liberečtí spoléhali naopak na důraz v šestnáctce, ale těsně před poločasem připravil Baluta ohromnou šanci Malinskému, ale ten tři metry před brankou selhal.

Po přestávce se hra až příliš zklidnila, nepřicházely ani velké šance, přibývalo nepřesností na obou stranách. Pokud se už některý tým dostal do blízkosti branky soupeře, vesměs byla akce zakončena nepřesnou střelou. Prosadit se nedokázali ani nové akvizice - hosté nevyužili střeleckých schopností útočníka Rezníčka, v domácí záloze první utkání nedohrál střídaný Baluta.

Teplice tak sice neprohrály v severočeském derby popáté v řadě, ale stačilo jim to pouze k posunu na čtrnáctou příčku neúplné tabulky, k dobru však mají dohrávaný duel s Mladou Boleslaví. Liberec zaznamenal první remízu v sezoně a patří mu devátá příčka.

SESTŘIH: Liberec - Teplice 1:1. Severočeský duel bez vítěze i kvůli neodpískané penaltě
Video se připravuje ...

Liberec - Teplice: Musova dorážka z první zamířila jen nad bránu!

Liberec - Teplice: Závar po Paradinově centru, Fukala vzorně zasáhl před Řezníčkem

Liberec - Teplice: Další světlý Peškův moment, Musa jen přizvedl míč mimo tři tyče

Liberec - Teplice: Fukala v tutovce hlavičkoval sám! Ale nenačasoval pokus ideálně
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Teplice: Shejbal odstavil od míče Peška, o penaltu se asi nemělo jednat

Liberec - Teplice: Po dlouhé době šance, Žitný ale při střele podklouzl

Liberec - Teplice: Kostrbatá trma-vrma po Kučerově průniku, domácí situaci nakonec hasí

Liberec - Teplice: Baluta připravil stoprocentní šanci pro Malinského, ale ten selhal

Liberec - Teplice: Kučera poslal rohlík na Žitného hlavu, ten střílel v záklonu

Liberec - Teplice: Zahrál Mara ve vápně rukou? Hosté reklamují penaltu

Liberec - Teplice: Vondrášek jasně nabral Malinského, ale sudí penaltu nepíská!

Liberec - Teplice: Mareš podruhé! Skvělou kulišárnou znovu málem načapal Nguyena!

Liberec - Teplice: Potočný parádní dělovkou z penalty prostřelil Grigara, 1:1!

Liberec - Teplice: Shejbal loktem trefil Potočného, penalta pro domácí!

Liberec - Teplice: Malinský si seběhl ke střele, ale nepálil dostatečně prudce

Liberec - Teplice: Baluta v akci, vymyslel tutovku! Grigar se ale zaskvěl

Liberec - Teplice: Mareš hned v úvodu zaskočil nepřipraveného Nguyena, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905