SESTŘIH: Boleslav - Příbram 6:0. O kanára se postarali tři střelci

Autor: iSport.cz
0
Video se připravuje ...
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Mladé Boleslavi si v devátém kole FORTUNA:LIGY pořádně zastříleli a vyhráli 6:0. Stejným poměrem rozdrtil Jablonec doma ve třetím kole Slovácko. O výhře svěřenců trenéra Jozefa Webera rozhodli po dvou gólech Muris Mešanovič, Pavel Bucha a Nikolaj Komličenko. Mladá Boleslav zvítězila doma i v pátém ligovém zápase v sezoně, naopak Příbram prohrála v ročníku i čtvrtý duel v lize, přičemž pokaždé vyšla gólově naprázdno.

Ve čtvrté minutě sklepl Komličenko ve vápně Fulnekův centr na Buchu, který ale přestřelil. Jednadvacetiletý záložník se neprosadil ani o chvíli později po přízemní střele v pádu.

Domácí: 10. Mešanović, 27. Bucha, 44. Komličenko, 51. Komličenko, 63. Mešanović, 73. Bucha

Hosté:

Domácí: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (67. Pech), Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský (C) (76. Paixao da Silva), Budínský – Mešanović, Komličenko (79. Jiří Klíma).

Hosté: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Kříž (46. Antwi) – Alvir, Voltr, Soldát, Ma. Zeman (C) (46. Dramé), Polidar – Michal Škoda (79. Stuparevič).

2822 diváků

V deváté minutě zastavil Komličenka v šestnáctce nedovoleně Kodr a rozhodčí Dubravský nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. K penaltě se místo tradičního exekutora Komličenka postavil Mešanovič, který pátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre.

V 17. minutě našel Alvir ve vápně Zemana, jehož hlavičku brankář Šeda vyrazil na roh. Šeda si následně poradil i se Zemanovou tvrdou střelou.

Mladá Boleslav byla oproti hostům efektivnější a v 27. minutě přidala druhý gól. Hubínek přihrál do vápna na Buchu, který zakončil pod břevno.

Ve 34. minutě hlavičkoval Kodr po rohovém kopu pouze do Šedovy náruče. Před odchodem do šaten přidali domácí třetí branku. Budínský vrátil míč Komličenkovi a ruský kanonýr prostřelil gólmana Boháče.

Šest minut po změně stran se Komličenko obtočil kolem Treglera a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Čtyřiadvacetiletý Komličenko se v pátém ligovém duelu v ročníku trefil posedmé a osamostatnil se v čele tabulky nejlepších střelců. Středočeši doma v lize počtvrté za sebou vsítili minimálně čtyři branky.

Vzápětí se domácí příznivci málem dočkali pátého zásahu, ale Budínského zakroucený přímý kop k tyči vytěsnil Boháč na roh. Pátá branka přišla v 63. minutě. Budínský odcentroval do vápna na Mešanoviče, jenž si zpracoval míč a v záklonu přesně zamířil mezi tři tyče.

Za deset minut předložil Mešanovič míč v šestnáctce volnému Buchovi, který stanovil konečný výsledek. Mladá Boleslav vstřelila v sedmi ligových zápasech už 21 branek a pyšní se nejlepší ofenzivou v soutěži. Doma v lize navíc nepodlehla Příbrami ani ve 14. utkání a celkově před vlastními diváky prohrála jediný z posledních 20 ligových duelů. Navíc má k dobru odložené utkání v Teplicích, které sehraje ve středu 18. září.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Příbram 6:0. O kanára se postarali tři střelci

Mladá Boleslav - Příbram: Po přihrávce Mešanoviče se podruhé prosazuje i Bucha, 6:0

Mladá Boleslav - Příbram: Po centru Budínského uklidil míč k tyči v pádu Mešanovič, 5:0

Mladá Boleslav - Příbram: Po nákopu Matějovského se mezi obránci nejlépe zorientoval Komličenko a znovu se nemýlil, 4:0

Mladá Boleslav - Příbram: Parádní standardku Budínského skvěle vytáhl Boháč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Mladá Boleslav - Příbram: Po souhře s Budínským nekompromisně překonal Boháče Komličenko, 3:0
Mladá Boleslav - Příbram: Bucha po skvělém pasu Hubínka nechytatelně poslal míč pod břevno, 2:0
Mladá Boleslav - Příbram: Po centru Alvira hlavičkoval Zeman a činit se musel brankář Šeda
Mladá Boleslav - Příbram: Mešanovič s přehledem proměnil penaltu, 1:0
Mladá Boleslav - Příbram: Komličenko upadl po střetu s Kodrem, penalta pro domácí!
Mladá Boleslav - Příbram: Bucha pronikl do vápna a z dobré pozice mířil těsně vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905