Most nastoupil do prvního zápasu nové sezóny. Doma těsně podlehl úřadujícím mistrům
Sport

Most - Tuto neděli od 14:00 nastoupil Most ke svému prvnímu zápasu nové sezóny celostátní Superligy malého fotbalu. Na svém domácím hřišti 11. ZŠ přivítal úřadující mistry z Brna a byl-li divákům před zápasem slibován špičkový malý fotbal, tak je třeba říct, že se ho dočkali měrou vrchovatou.

Brno do letošní sezóny vstoupilo stejně suverénně, jako tu předešlou končilo a do Mostu, jehož dvě úvodní utkání byla odložena, přijelo již se dvěma výhrami a šesti body na svém kontě. Pro Severočechy se tedy jednalo o mimořádně tvrdý start do nového ročníku. Přesto Most věřil ve své kvality a do utkání vyslal silnou sestavu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Aschenbrenner Miloslav, Bozalija Said, Kasal Daniel, Levý Stanislav, Macko David, Pátek Vladimír, Popelka Vít a Vávra Pavel.

Skvěle šlapající Brno není nuceno do svého týmu nijak výrazněji zasahovat a na sever Čech tak dorazila samá prověřená jména jejich soupisky - Záleský David - brankář, Cenek Čeněk, Doubravský Bohumír, Klimeš Milan, Levčík Patrik, Macko David "C", Moučka Dominik, Presl David, Prokeš Tomáš a Zezula Tadeáš.

Kuriozitou obou sestav bylo, že v obou vyběhli na hřiště hráči se jménem David Macko a to ještě oba s jedenáctkou na zádech. Byli to zároveň tito dva hráči, kteří měli nakonec do vývoje zápasu velmi výrazně promluvit.

Od úvodního hvizdu se oba týmy předháněly v krásných akcích a na obou stranách zvonily tyče. Prvním, kdo dokázal zamířit přesně a poslat svůj tým do vedení byl v devatenácté minutě hostující David Presl z přímého kopu na hranici vápna. Po zbytek první půle se útoky přelévaly na obě strany a je tak s podivem, že se dalšího gólu diváci v prvním poločase již nedočkali.

To se mělo změnit ve druhé půli, ve které padlo hned šest branek. Na 0:2 pro hosty navyšoval Tadeáš Zezula po asistenci Bohumíra Doubravského. Když ve čtyřicáté minutě přesně mířil brněnský Patrik Levčík po nahrávce Tomáše Prokeše, asi by málokdo ještě očekával nějaké drama. Pak ale začal úřadovat mostecký David Macko. Během pěti minut dokázal dvakrát skórovat (asistence Stanislav Levý a Vladimír Pátek) a vyrovnávací gól sám připravit pro skórujícího Vladimíra Pátka.

Rázem byl stav utkání 3:3 a domácí byli zpět v zápase. Zrovna v době, kdy ale mohli využít tuto psychologickou výhodu a otřesené hosty dorazit, zaúřadoval i hostující David Macko, který dorazil pokus Milana Klimeše a vsítil vítězný gól. Na konečném stavu 3:4 se již přes mohutný závěrečný tlak domácích podporovaný gólmanem Ondřejem Bírem nic nezměnilo. Most tak sice padl, ale jen těsně a navíc po opravdu mimořádném výkonu, který by musel na jakýkoliv jiný superligový tým stačit.

„Sice máme prázdné ruce, ale přesto musím klukům vyseknout poklonu. To, jak v některých fázích utkání i přehrávali úřadující mistry, skutečně zaslouží pochvalu. Sami hráči to vnímají a nálada v kabině po zápase byla tentokrát mnohem optimističtější, než jindy, kdy padneme po nějakém odevzdaném apatickém výkonu. Pokud bychom dokázali celou sezónu hrát takto, tak bych se o medailová umístění nebál“ ohlédl se za zápasem mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Každopádně jsem rád, že jsme splnili slib daný našim divákům a fanouškům a ukázali jim opravdu špičkový malý fotbal. Za týden jedeme na hřiště Prahy a uvidíme, jak zde obstojíme oslabeni o hráče dvou mosteckých týmů vracejících se tou dobou ze zápasů Evropské ligy v malém fotbale“ uzavřel Benda.

Most tedy nastoupí ke svému dalšímu zápasu v neděli 15.9.2019 v 19:00 v Praze.