motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15612)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

ME ENDURO 2019 – chlapci vezú domov dve strieborne medaile!!!

Zdieľať

Pridané: 10.09.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2670 [Šport - Enduro]

Vo fínskej Heinole záverečným podujatím vyvrcholil tohtoročný seriál ME v endure, pričom toto trojdňové podujatie bolo zároveň i európskym šampionátom národných tímov. Slovenský reprezentačný tím v zložení Thomas Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl vo Fínsku pre Slovensko vyjazdili vynikajúce druhé miesto a stali sa tohtoročnými vicemajstrami Európy družstiev v endure.

Druhé striebro v ME 2019 získal Thomas Hostinský, ktorý v konečnom hodnotení triedy 250 2T skončil na druhom mieste.
Thomas nestačil len na víťaza Michaela Micheluza z Talianska. Na uvedených prvých dvoch miestach v seriáli ME danej triedy nič nezmenil ani nedeľňajší záverečný motokros, avšak o tretie miesto sa bojovalo až do konca a to medzi našom Patrikom Halgašom a Poliakom Tomiczekom. Dnešný motokros vyhral práve Poliak takže bral aj tretie miesto v seriáli. Paťo Halgaš skončil v seriáli na vynikajúcom štvrtom mieste a to mal o jeden štart menej - na úvodnom podujatí seriálu v Portugalsku neštartoval.

Na podujatí vo Fínsku skončil v súčte troch dní triedy 250 2T Thomas Hostinský taktiež na druhom mieste a Patrik Halgaš na mieste štvrtom.

Martin Giertl, štartoval tento rok po prvý krát v seriáli ME a v konečnom hodnotení získal vynikajúcu 4. priečku a to napriek tomu, že pre operáciu kľúčnej kosti nemohol absolvovať prvé podujatie v Portugalsku. V Heinole získal taktiež 4.miesto.

V súčte zajazdených časov našich troch jazdcov počas troch súťažných dní sme v ME národných tímov, tzv. malej šesťdňovej získala vynikajúce druhé miesto za víťaznými Fínmi a tretím tímom Švédska.

Gratulujeme všetkým trom jazdcom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska.
Poďakovanie patrí i všetkým členom doprovodných tímov jazdcov, ktorí sú dôležitou súčasťou enduro súťaži

Pridané: 10.09.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať