Okolo Británie: Trentin se vítězstvím ve spurtu dostal do čela celkové klasifikace

nabor

Matteo Trentin z australské stáje Mitchelton-Scott vyhrál spurt zredukovaného pelotonu, kde chyběl mimo jiné i vedoucí muž průběžného pořadí Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma). Svým počinem se dostal do čela celkové klasifikace.

Druhá etapa, která měla start a cíl ve městě Kelso a vedla severně od této lokality, měřila 165,9 kilometrů. O vítězi měla rozhodnout stoupání, především to poslední na Dingleton, které mělo v průměru 6%.

Denní únik vytvořila trojice Gediminas Bagdonas (AG2R), Pete Williams (Swift) a Chris Jenner (Wiggins), kterou peloton vedený především týmem Jumbo-Visma nenechal odjet příliš daleko.

Borci ještě posbírali body na stoupání na Scott’s View, ve kterém zaútočil i cyklokrosařský fenomén Mathieu Van der Poel (Corendon-Circus) s Frederickem Frisonem (Lotto Soudal).

Oba pronásledovatelé se k úniku dostali, ale po chvíli byla celá pětice dopadena.

Matteo Trentin si dojel pro prémii před stoupáním na Dingleton. To začal útokem Pavel Sivakov z Team INEOS, zatím co Dylan Groenewegen se pomalu propadal pelotonem a bylo jasné, že dnes o vítězství bojovat nebude.

Sivakov vyhrál prémii na Dingletonu. V následném sjezdu byl pohlcen, a to především díky stáji Mitchelton-Scott.

Přibližně 3 kilometry před cílem to zkusil člen stáje Kaťuša-Alpecin Alex Dowsett, ale jeho časovkářské umění stačilo pouze na metu 50 metrů před cílem, kde jej přejel vlak spurtérů, z nichž nejvíce sil měl Matteo Trentin. Druhý byl Jasper De Buyst (Lotto Soudal). Třetí místo obsadil náhradník Dylana Groenewegena a nečekaný vítěz první etapy na Tour de France Mike Teunissen (Team Jumbo-Visma).

2. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.