Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Anglie v kvalifikaci mistrovství Evropy díky hattricku Harryho Kanea ve Wembley rozstříleli 4:0 Bulharsko. Výběr trenéra Garetha Southgatea tak vyhrál i třetí zápas ve skupině A, ve které je jedním z jeho soupeřů i česká reprezentace.

Kane se poprvé trefil ve 24. minutě po asistenci Raheema Sterlinga, další góly přidal z pokutových kopů v 50. a 73. minutě. Útočník Tottenhamu se navíc přihrávkou před prázdnou branku podepsal i pod zbývající zásah Sterlinga, který v 55. minutě zvýšil na 3:0.

Anglie je v kvalifikaci nadále stoprocentní a s devíti body a skóre 14:1 vede tabulku skupiny A. Druhé je po dnešní nečekané výhře 2:1 na českou reprezentací Kosovo, které ztrácí jeden bod, ale má odehráno o zápas víc. Podobně na tom jsou i Češi, kteří jsou o další dva body zpět třetí.

Bez porážky je i Ukrajina, která vyhrála 3:0 v Litvě a potřetí za sebou udržela čisté konto. O vítězství hostů ve Vilniusu rozhodli Oleksander Zinčenko, Marlos a Ruslan Malinovskij. Ukrajinci mají na prvním místě tabulky skupiny B náskok osmi bodů před Portugalskem. Evropští šampioni po vítězství 4:2 v Srbsku v kvalifikaci na třetí pokus vyhráli a mají dva zápasy k dobru.

Francouzi přivítali v Saint-Denis Albánii a neukázali se jako dobrý hostitel. Před zápasem soupeři pustili hymnu Andorry, hlasatel se poté omluvil fanouškům Arménie a nakonec mistři světa díky dvěma zásahům Kingsleyho Comana a brankám Oliviera Girouda s Jonathonem Ikoném zvítězili jednoznačně 4:1.

Týmu trenéra Didiera Deschampse patří v tabulce skupiny první místo. Dvanáct bodů mají však na kontě také Island a Turecko, v jehož dresu při vydřeném vítězství 1:0 nad Andorrou odehrál jubilejní 100. zápas v reprezentaci devětatřicetiletý kapitán Emre Belözoglu.

Skupina A:

Anglie - Bulharsko 4:0 (1:0)
Branky: 24. a 50. z pen. a 73. z pen. Kane, 55. Sterling.

Kosovo - ČR 2:1 (1:1)
Branky: 20. Muriqi, 66. Vojvoda - 16. Schick.

Litva - Ukrajina 0:3 (0:2)
Branky: 7. Zinčenko, 27. Marlos, 62. Malinovskij.

Srbsko - Portugalsko 2:4 (0:1)
Branky: 68. Milenkovič, 85. Mitrovič - 42. Carvalho, 58. Guedes, 80. Ronaldo, 86. Silva.

Island - Moldavsko 3:0 (1:0)
Branky: 31. Sigthórsson, 55. Bjarnasson, 77. vlastní Mudrac.

Francie - Albánie 4:1 (2:0)
Branky: 8. a 68. Coman, 27. Giroud, 85. Ikoné - 90. Cikalleshi z pen.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.