• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Kohouti smetli Klatovy už v první třetině

Táborští rozvlnili klatovskou síť pětkrát. Z branky Tomáše Hajiče na 5:0 se radují (zprava) Jan Bárta a Radek Seidl. , Autor: Josef Janda

Táborští rozvlnili klatovskou síť pětkrát. Z branky Tomáše Hajiče na 5:0 se radují (zprava) Jan Bárta a Radek Seidl.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Poslední přípravný zápas před startem nové druholigové sezony sehráli hokejisté Tábora v pátek večer proti Klatovům. O přesvědčivém vítězství 5:1 rozhodla už první třetina, ve které se svěřenci trenéra Arpáda Györiho prosadili hned čtyřikrát. Další trefy viděli fanoušci až v závěru druhé třetiny a byly to góly poslední. Ve třetí části už branka nepadla, ačkoliv kohouti sehráli tři přesilové hry. Svižně hraný zápas skončil už po hodině a čtyřiceti minutách. Táborští postavili do branky opět slávistu Dominika Šorfa, jelikož gólman Novák ze zdravotních důvodů chyběl.

Sezona začíná kohoutům ve středu 11. září a start to bude vskutku exotický. Hned na úvod totiž pojede Tábor na středočeský led čínského výběru China Golden Dragon. Doma se kohouti představí v sobotu 14. září od 18 hodin proti Příbrami.

HC Tábor – HC Klatovy 5:1 (4:0, 1:1, 0:0), branky a nahrávky: 7. Dančišin (Radoš, Heřman), 13. Jiří Bárta (Skočovský), 18. Havran (Černý, Pejchal), 19. Matějka (Pejchal, Pechánek), 38. Hajič – 38. Hasman (D. Roubal), rozhodčí Pešina – Kubíček, Kotounová, vyloučení 3:3, navíc Slavík (Klatovy) 10 minut OT, bez využití, 500 diváků.

HC Tábor: Šorf – Černý, Havelka, Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Dvořák, Bouška – Dančišin, Zayml, Heřman – Prášek, Jan Bárta, Seidl – Jiří Bárta, Kadilák, Březina – Pejchal, Pechánek, Matějka.

HC Klatovy: Hauser – Walter, Vajner, Lokajíček, Štěpánek, Staněk, Slavík – Eret, Uhlík, Tulačka, D. Roubal, Hasman, Vávra, Hajšman, Procházka, Matiášek, Mužík.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Asistent trenéra Tábora Miloslav Čech zmíní, že první třetina nebyla jen pohodová. Co říká na nevyužité přesilovky v závěru duelu?

Obránce Tábora Kamil Černý okomentuje svá dvě vyloučení v první třetině. Co se mu na hře jeho týmu nelíbilo? Jak hodnotí defenzivní činnost?