Celkem 27 medailí vybojovali atleti na krajském přeboru žactva v Jihlavě

titV neděli 1. 9. 2019 proběhl v Jihlavě za účasti 165 mladých atletů ze 14 oddílů krajský přebor mladšího a staršího žactva.

Výborně si vedli naši atleti – vybojovali 9 titulů krajských přeborníků, 8 stříbrných a 10 bronzových medailí. Celkem tedy 27 medailí a 17 finálových umístění (4. – 8. místo).
K nejúspěšnějším patřili Tomáš Neufuss (tituly na 60 m a ve výšce, stříbro v dálce), Sára Pavlidu (tituly na 60 m a v dálce, bronz ve výšce), Vendula Švihálková (titul ve výšce, stříbro na 60 m a bronz v dálce) a Dana Harvey (stříbro v kladivo a bronz v disku).

Ke své disciplíně – sprintu na 60 m - se vrátila po dlouhém zranění Natálie Báňová, a hned z toho byla bronzová medaile ve výborném časem 8,51 s.
Ke svému prvnímu startu v oficiálních soutěžích Českého atletického svazu nastoupila mladší žákyně Adéla Petulová v běhu na 1 500 m. Mezi staršími žákyněmi obsadila 2. místo.

K účasti na Mistrovství republiky žactva se výrazně přiblížil výborným výkonem 39,55 m v hodu diskem Vojtěch Večeřa (12. místo v republikových tabulkách).
Blízko k účasti mají i Dana Harvey v hodu diskem (28,80 m – 25. místo v republikových tabulkách) a Šimon Čech ve výšce (172 cm – 28. místo).
Jistotu startu mají Tomáš Neufuss (dálka, výška) a Sára Pavlidu (60 a 150 m).