Blanenští poděkovali medailistům z letní olympiády dětí a mládeže

6. září 2019, zprávy z MěÚ, přečteno: 1904×

Mladým blanenským sportovcům, kteří získali medaile na letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci a Jablonci, poděkovali na radnici za reprezentaci města jeho představitelé. Děkovné listy a drobné dárky předali dorostencům a jejich trenérům starosta Jiří Crha a místostarosta František Hasoň.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Starosta Jiří Crha a místostarosta František Hasoň poděkovali mladým sportovcům a jejich trenérům za skvělou reprezentaci na letní olympiádě dětí a mládeže. Foto: O. Požár

Oba popřáli mladým sportovcům další úspěchy na soutěžích a ocenili, že právě šikovní závodníci z Blanska přispěli k tomu, že Jihomoravský kraj si ze severu Čech odvezl nejvíc zlatých medailí. Tu získali basketbalisté Zuzana Křížová, Jana Streitová (ta se kvůli svým povinnostem ze setkání na radnici omluvila) a Jakub Nečas, kteří coby blanenští odchovanci nyní působí v brněnských klubech.

Medaile z letní olympiády dětí a mládeže přivezli (zleva) triatlonista Tomáš Komárek, atletky Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová, plavkyně Anna Šťávová a vzadu stojící basketbalisté Zuzana Křížová a Jakub Nečas. Foto: O. Požár

„Konkurence byla velká, ze dvou skupin po sedmi týmech postupovali vždy první dva,“ upřesnila Zuzana Křížová. Pro dvě stříbrné medaile v závodech na 100 a 200 metrů prsa si doplavala Anna Šťávová, která se z rozplaveb probila až do finále mezi osm nejlepších.

Bronz v běhu na 300 metrů vybojovala Dominika Bezdíčková, která navíc skončila v nabitém startovním poli šestá ve skoku do výšky, když skočila dva centimetry pod svůj osobní rekord 155 cm. Třetí místo v běhu na 300 metrů získala ve své věkové kategorii i další atletka Veronika Jakusidisová, která také získala další bronz ve štafetě na stejné trati a skončila čtvrtá ve skoku do výšky.

Starosta Jiří Crha a místostarosta František Hasoň poděkovali mladým sportovcům za skvělou reprezentaci na letní olympiádě dětí a mládeže. Foto: O. Požár

A bronzovou medaili si z Libereckého kraje odvezl i triatlonista Tomáš Komárek z ACT Lerak Blansko, který se potýkal s velkým počtem konkurentů na třísetmetrové plavecké trati, ujel 10 kilometrů na kole a uběhl tři kilometry.

Starosta Jiří Crha předává děkovný list triatlonistovi Tomáši Komárkovi. Foto: O. Požár

Starosta Jiří Crha poděkoval i trenérům mladých sportovců – na snímku předává děkovný list trenérce plavců Dagmar Kuncové. Foto: O. Požár