Zlatý oříšek ABC 2018: Vybrali jste vítěze!

Sdílej

Anketa Zlatý oříšek ABC 2018 zná svého vítěze! Vybrali jste ho počtem 9092 hlasů – to je skoro dvakrát víc, než získalo druhé místo. Kdo získal Zlatý oříšek ABC 2018?

Letošní hlasování v anketě Zlatý oříšek ABC je za námi. Stejně jako každý rok jsme vrátili do hry všechny účastníky ankety Zlatý oříšek a nechali jsme rozhodnout naše čtenáře, kdo z nich si zaslouží zvláštní – naše – ocenění. Mezi 21 účastníky se našla sportovní gymnastka, astronomický olympionik, mladý kynolog nebo motocyklový trialista. Všechny porazila Michaela Novotná s rozhodujícím počtem 9092 hlasů, skoro dvakrát víc, než získalo druhé místo.

5 medailí a Zlatý oříšek

Třináctiletá Míša má ráda matematiku, rádiový orientační běh a orientační běh. Získala 5 medailí na Mistrovství světa žáků a dorostu v rádiovém orientačním běhu. Úspěšně se zúčastnila mnoha soutěží.

"V různých oblastních žebříčkách, ty jsem většinou vyhrála. Pak jsem byla v žebříčku B-Čechy Západ, což je pro mě největší možná soutěž, kde jsem po všech závodech skončila třetí, ale tím jsem si vyběhla nejlepší výkonnostní třídu v mojí kategorii a taky jsme letos byli na mistrovství republiky žáků a dorostů, kde jsme skončili na druhým místě," prozradila v našem rozhovoru, který jsme dělali se všemi účastníky Zlatého oříšku ABC. Míše blahopřejeme a už teď jsme zvědaví, kdo to vyhraje příště!

Zlatý oříšek čtenářů ABC 2018: Michaela Novotná

Nové číslo časopisu ABC 18/2019 je "naštvané"