Tanečníci TŠ Novákovi nezaháleli ani o prázdninách, reprezentanti byli úspěšní na největší světové taneční soutěži ve Stuttgartu

Tanečníci TŠ Novákovi Kutná Hora nezaháleli ani o prázdninách. V posledním týdnu letních prázdnin se konalo taneční soustředění členů TŠ Novákovi a to se špičkovými trenéry, se kterými taneční škola spolupracuje již několik let. V latinsko-amerických tancích je to Pavel Sluka a Elizaveta Kuklina a v tancích standardních Martin Houška a Andrea Třeštiková. Oba páry jsou finalisté MČR a také profesionální tanečníci. Soustředění proběhlo na domácí půdě v tanečním studiu v Kutné Hoře, kde sportovní taneční klub působí celoročně. Na programu byl celý repertoár standardních a latinskoamerických tanců tak, aby páry byly připraveny na soutěže Českého svazu tanečního sportu a i Svazu učitelů tance ČR.

Pro některé taneční páry to nebyla jediná příprava na soutěžní sezonu a absolvovaly i několik dalších přípravných tréninků s dalšími domácími i zahraničními trenéry.

Své taneční zkušenosti tanečníci zúročili ještě o prázdninách na domácích i světových soutěžích.

Taneční pár Tomáš Kalous (MZ Dance Team) s Barborou Novákovou (TŠ Novákovi Kutná Hora) vyrazil na největší světovou taneční soutěž do německého Stuttgartu – GERMAN OPEN 2019 – Grand Slam – WDSF. V hlavní kategorii taneční soutěže – latinskoamerických tanců, které se účastní absolutní světová špička sportovního tance, se jim podařilo probojovat do II. kola a porazit více než 80 tanečních párů a  stát se tak 3. nejúspěšnějším českým tanečním párem této soutěže.

Další prázdninová taneční soutěž byla Taneční liga ČSTS mládeže a dospělých ve Vésce u Olomouce. Tady se v latinsko-americké části kategorie dospělých probojoval Tomáš Kalous (MZ Dance Team) s Barborou Novákovou (TŠ Novákovi Kutná Hora) až do finále a obsadil zde 5. místo. V kategorii mládež startoval taneční pár Patrik Dobruský (Cool Dance) a Veronika Nováková (TŠ Novákovi Kutná Hora) v soutěži standardních i latinskoamerických tanců. V obou kategoriích obsadil 7. místo a skončil tak 2x těsně před branami finále.

Finálová umístění, dvě nejvyšší příčky v latinskoamerických tancích, cena za všestrannost a nejsympatičtější pár. To vše se podařilo vybojovat na taneční soutěži GRAND PRIX Teplice v neděli 1. září 2019. Všechny tři taneční páry se probojovaly ve svých kategoriích do FINÁLE.

A tady jsou výsledky:

Kategorie Mládež a Dospělí – latinskoamerické tance

1. místo – Tomáš Kalous (MZ Dance Team) – Barbora Nováková (TŠ Novákovi Kutná Hora), 2. místo – Patrik Dobruský (Cool Dance) – Veronika Nováková (TŠ Novákovi Kutná Hora)

Kategorie Mládež a Dospělí – standardní tance

1. místo – Patrik Dobruský (Cool Dance) – Veronika Nováková (TŠ Novákovi Kutná Hora), 7. místo – Tomáš Kalous (MZ Dance Team) – Barbora Nováková (TŠ Novákovi Kutná Hora)

Kategorie Mládež a Dospělí – kombinace standardních a latinskoamerických tanců – cena za všestrannost