Sjezdařská megastar Hirscher ukončil karieru

30letý Rakušan Marcel Hirscher, vítěz posledních osmi ročníků Světového poháru, nositel dvou zlatých olympijských medailí a sedminásobný mistra světa skončil. Je třeba zdůraznit, že to všichni čekali.

Odchod z vrcholového sportu oznámil rakouský sjezdař ve středu na tiskové konferenci v Salcburku v přímém televizním přenosu. Řekl, že měl více důvodů. Za jeden z největších úspěchů považuje mimo jiné, že ho nepotkalo žádné vážnější zranění. “Sportovat už budu jen pro zábavu. Mám neuvěřitelné štěstí, že tady můžu sedět se dvěma zdravými koleny,“ řekl Hirscher.

„Chci hrát s dětmi fotbal, jezdit motokros… Jsem rád, že to teď budu moci dělat. Prostě jsem šťastný, že jsem zdravý a během kariéry jsem nebyl vážně zraněný,“ řekl. Jeho loučení se tak trochu čekalo. Už na jaře po sezoně totiž naznačil, že mu chybí další motivace.

Hirscher vyhrál všechno co mohl. Už mohl jen násobit jednotlivé výhry. Cena za každý vítězný rok je však dnes ve sjezdovém lyžování příliš drahá. Vyžádá si ohromné úsilí, mnoho peněz a dobrý fyzický stav. Hirscher si dobře spočítal, že je lepší odejít na absolutním vrcholu, využívat sponzorských smluv, než znovu dalších 12 měsíců dřít do úmoru a doufat, že tělo odolá zraněním.

Skvělý slalomář závodil 12 let. Vedle rekordních osmi velkých glóbů posbíral i dvanáct malých a vyhrál 67 pohárových závodů. Lepší v mužích v celé historii byl v této statistice pouze legendární Švéd Ingemar Stenmark, který vyhrál 86 závodů.