Hrubec debutoval v KHL, Sedlák dal zase gól. Jandač má první výhru

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Brankář Šimon Hrubec při svém debutu v Kontinentální hokejové lize nezabránil porážce Kunlunu. Český gólman, který na jaře získal extraligový titul s Třincem, zastavil v utkání s Ufou 32 střel, čínský tým ale prohrál 0:2. V brance vítězů se blýskl čistým kontem Fin Juha Metsola, který si připsal 36 úspěšných zákroků.

Ufa oplatila Kunlunu den starou porážku 3:4 po samostatných nájezdech, kterou Hrubec sledoval ze střídačky. Dnešní zápas nedohrál jiný český nováček v dresu Red Star Andrej Šustr. Bývalý obránce Tampy Bay a Anaheimu byl v 55. minutě krátce po druhém gólu hostů vyloučen na pět minut a do konce utkání za ostrý zákrok proti jednomu ze soupeřů.

V brance vítězů se blýskl čistým kontem Fin Juha Metsola, který si připsal 36 úspěšných zákroků.

Sedlák, který přišel do KHL po tříletém působení v NHL, svým druhým gólem za Čeljabinsk vyrovnal v utkání s favorizovaným Petrohradem na 1:1. Traktor pak dokonce šel do vedení 3:1, ale hosté dvěma góly v 36. minutě vyrovnali a v prodloužení rozhodl Sergej Plotnikov.

Druhou výhru v ročníku si připsal Jekatěrinburg s brankářem Jakubem Kovářem , který se pod vítězství 3:2 nad Viťazem podepsal 35 zákroky. V poraženém týmu opět bodoval obránce Jakub Jeřábek , který zaznamenal další asistenci.

První úspěch ve své druhé sezoně v KHL oslavil bývalý trenér české reprezentace Josef Jandač , který s Magnitogorskem zdolal Čerepovec 4:2.