roboACS | 03.09.2019 00:39

Poslední prázdninový víkend přivítala Sparta doma na Letné Sigmu Olomouc, tedy tým, který před příchodem k nám trénoval Václav Jílek. V neděli přes den panovali v Praze ještě tropické teploty. Když hrálo dopoledne na Strahově béčko s Hostouní diváci si tam připadali jako v prádelně. Postupně se obloha zatáhla, trošku se blejskalo a začalo pršet. Já jsem tentokrát stihl jen krátké před zápasové soustředění v naší oblíbené hospůdce. Mrzí mě, že jsem nemohl jet na Týnecký parník. Kluci si plavbu prý zase parádně užili. Závěrečný deštík snad ani nevadil.

Sparta nastoupila se stoperskou dvojicí Lukáš Štětina - David Häncko. Do základu se vrátil uzdravený Guélor Kanga a poprvé si tak zahrál s Georgesem Mandjeckem. Na pravé straně obrany opět nastoupil Michal Sáček. Sparta chtěla napravit další venkovní zaváhání z Liberce a 9407 diváků se první větší šance dočkalo hned v osmé minutě, kdy po sklepnutí Libora Kozáka napálil míč do břevna Srdjan Plavšič. Právě po jeho rohu z levé strany padl i první gól utkání. Přízemní centr přizvedl Adam Hložek a poslední kdo se dotkl míče byl Libor Kozák - 1:0. Třicet minut jsme v pohodě kontrolovali utkání a mohli přidat i další góly. Pak ovšem začalo patnáct minut hrůzy a poslední dobou již tradiční obranné harakiri. Olomouc, která se doposud prakticky nedostala za půlicí čáru, hned z první šance vyrovnala. Hála sám před brankou neměl problém - 1:1. Pak začalo pršet. Spustil se opravdu pořádný slejvák. Diváci se schovávali na volná místa pod střechu a mnozí z nich tak neviděli další neuvěřitelnou minelu Lukáše Štětiny. Hlavičkou parádně namazal záložníkovi Plškovi na gól a ten neodmítl - 1:2. Někteří diváci začali pískat. Postupně v hledišti ztrácíme nervy...

Prvních patnáct minut druhé půle nám vlilo optimismus do žil. Sparta soupeře pořádně zmáčkla a výsledkem byli přestřelená brána z metru, tyč, dva regulérní góly a jeden gól, který bohužel neplatil. Branku z metru přestřelil Adam Hložek, levou tyč branky u trati trefil hlavou Libor Kozák. Góly? Adam Hložek se nemýlil v souboji jeden na jednoho a prostřelil brankáře Sigmy mezi nohama - 2:2. O pár minutek později na sebe ve vápně natáhl Srdjan Plavšič tři obránce a vytvořil tak prostor pro Guélora Kangu, který gólem oslavil své 29 narozeniny - 3:2. O chvilku později se znovu prosadil Libor Kozák, ale jeho gól neplatil pro těsný ofsajd. Moje přání, aby se pískal konec rozhodčí bohužel nevyslyšeli a tak pokračovala divoká jízda bez obran. Po další minele v rozehrávce napálili Hanáci břevno. Hostujícího brankáře dvakrát pořádně protáhl Martin Hašek. A z třetí střely na bránu dali hosté třetí gól. Centr do vápna, Florin Nita ho asi trochu neodhadl a Plšek z těžkého úhlu dokázal dostat míč do branky - 3:3. Oba týmy se ještě hnali za vítězným gólem, ale naší šanci nevyužil Benjamin Tettéh a protiútok hostů zastavil bláznivým výběhem do půli hřiště Florin Nita.

Na Letné se tedy body dělili za remízu 3:3. Sparta baví ligu, ale ne vlastní fanoušky. V posledním měsíci padá v našich utkáních hodně gólů. V Mladé Boleslavi prohra 3:4 = 7 gólů, V Liberci prohra 1:3 = 4 góly a teď s Olomoucí doma 3:3 = 6 gólů. Trochu to "kazí" jen domácí výhra 2:0 nad Chacharama. Kdo vyrazil v neděli ráno i na béčko se Sokolem Hostouň (6:1) viděl ve dvou zápasech celkem 13 gólů. Fanoušci defenzivního fotbalu ze současné Sparty tak asi nemají úplně radost.

Před zápasem nám v hospodě udělala radost remíza sešívek proti oslabené Opavě. Já nechci být pesimista, ale jestli to naše defenzivní harakiri bude pokračovat, tak nás brzy budou spíše zajímat výsledky Karviné, Opavy nebo Českých Budějovic. Na Letné teď v repre pauze položí nový trávník. Snad se chytne a snad se konečně chytne i náš milovaný tým. Zápasy ve Zlíně, doma se Slavii ani v Plzni ovšem nebudou jednoduché...

V repre pauze můžete vyrazit na béčko. To hraje příští neděli 8.9. od 10:30 v Karlových Varech. A také už začíná extraliga ledního hokeje. HCS hraje 12.9. od 18:30 doma s Plzní.

roboACS

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:3 (1:2)

Branky: 20. Kozák, 52. Hložek, 56. Kanga – 28. Hála, 35. Plšek, 75. Plšek. ŽK: Kanga, Kozák, Tetteh – Houska, Reichl. Rozhodčí: Proske – Caletka, Melichar. Diváci: 9 407.

Sparta: Nita – Sáček, Štetina, Hancko, Hanousek (46. Krejčí) – Hložek (80. Tetteh), Hašek, Mandjeck, Kanga, Plavšić (90. Graiciar) – Kozák.

Sigma: Reichl – Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek – Pilař, Houska, Greššák (63. Zmrzlý), Plšek, Falta (85. Štěrba) – Nešpor (76. Zahradníček).

roboACS | 03.09.2019 00:39 Vstoupit do diskuze