Interkompas 45

1.9.2019 Petr Klimpl

3-denní závody Interkompas 45 měly centrum v letním táboře Bílá skála v Číměři. V ženách jasně vyhrála Kamila Gregorová, v mužích byl těsně první Jan Flašar.

Pořadatelé ze Spolku orientačních sportů Jindřichův Hradec připravili 3 etapy v lesích v západní oblasti České Kanady, kde byl mírně kopcovatý les (bez příkrých svahů), porostově velmi pestrý, se střední až vyšší hustotou sítí komunikací, terén s hrázkami a kupkami, vodotečemi a potůčky, místy s kameny a skalkami. Část E2 byla v prostoru bývalého lomu, kde bylo větší množství nahodile rozmístěných balvanů a dalších pozůstatků těžební činnosti. Na závodech startovalo přes 1100 závodníků.

V pátek se přímo z centra běžela krátká trať na mapě Řaská studánka. V ženách byla nejlepší Tereza Čechová (KAM), která porazila druhou Kamilu Gregorovou (CTB) o minutu a půl, další minutu zpt byla další závodnice CTB Jana Benešová. V mužích vyhrál Petr Horvát (TBM), jen 17 sekund za ním na druhém místě zaostal Antonín Semerád (PGP), třetí skončil Marek Prášil (SJI) se ztrátu 34 sekund.

V sobotu byla klasická trať na mapě Hejlíček (shromaždiště bylo u lesní hájovny Hejlíček). V ženách deklasoval své soupeřky Kamila Gregorová (CTB), která porazila druhou Terezu Čechovou (KAM) o osm a půl minuty, třetí Martina Matějů (PGP) ztratila na vítězku deset a půl minuty. Mezi muži byl nejlepší Vít Horčička (TBM), druhý Tomáš Rusý (KAM) za ním zaostal dvě minuty a třetí Jan Flašar (PGP) měl ztrátu 3:15 min.

V neděli se běžela závěrečná zkrácená klasická trať s handicapovým startem opět s centra v táboře Bílá skála. V ženách Kamila Gregorová (CTB) svůj náskok ještě navýšila a přiběhla do cíle s náskokem přes 12 minut před druhou Terezou Čechovou (KAM), třetí místo udržela Lucie Luštická (TUR), její ztráta byla přes 17 minut. V mužích startoval do handicapu jako první Tomáš Rusý (KAM(, své vedení ale neudržel, předběhl ho Jan Flašar (PGP), Rusý finišoval na druhém místě se ztrátou 20 sekund, na třetím místě byl v cíli Marek Prášil (SJI), jeho celková ztráta byla 1:27 min. Objavování nejlepšího online kasina může být výzvou, ale Vavada https://vavada.io/cs nabízí podrobný průvodce, který vám pomůže udělat informované rozhodnutí. Ať už jste začátečník nebo zkušený hráč, tato stránka vás vybaví všemi potřebnými informacemi o fungování online kasin.