TCL V Repre

Atléticu se podařil famózní obrat a je stále stoprocentní. Hlavní rivalové remizovali

V 19. minutě prohrávali 0:2, ale po záverečném hvizdu slavili třetí vítězství v sezoně. Fotbalisté Atlética Madrid udolali Eibar 3:2 a zůstali jediným stoprocentně úspěšným týmem ve španělské lize. Tomáš Vaclík poprvé v ročníku inkasoval a Sevilla doma jen remizovala se Celtou Vigo 1:1. Nerozhodný výsledek nicméně zapsala i Barcelona, konkrétně 2:2 v Pamploně, a také Real Madrid 1:1 ve Villarrealu.

Thomas Partey střílí vítězný gól Atlética Madrid proti Eibaru
zdroj: REUTERS autor: Javier Barbancho

Po brzké sprše gólů Eibaru snížil ve 27. minutě první trefou v novém působišti Joao Felix, devatenáctiletá nejdražší klubová posila. Krátce po změně stran vyrovnal Vitolo a obrat dokonal v 90. minutě střídající Thomas Partey. Atlético otočilo utkání, ve kterém prohrávalo o dva góly, poprvé po deseti letech a posunulo se s devíti body do čela soutěže.

Real Madrid podruhé ztratil

Real na hřišti Villarrealu dvakrát dotahoval a nakonec remizoval. Na úvodní zásah Morena z 12. minuty odpověděl v nastaveném čase první půle Bale, jenž byl na konci pohledné kombinace favorita.

Čtvrt hodiny před koncem vrátil vedení na stranu domácích Gómez, ale v 86. minutě vyrovnal střelou na přední tyč opět Bale. Velšský útočník byl vidět i v nastaveném čase utkání, když krátce po sobě inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen.

Real podruhé za sebou remizoval, brankář Courtois navíc už 11 ligových zápasů čeká na čisté konto, což je jeho nejdelší série v kariéře.

V první půli nedokázali Vaclíkovi spoluhráči vstřelit vedoucí branku ani přes výraznou převahu, prosadil se až v 81. minutě Vázquez po centru z trestného kopu. Krátce nato ale vyrovnal po šikovné přihrávce do vápna Denis Suárez, který překonal českého brankáře i v obležení domácích obránců.

Fati se zapsal do barcelonské historie

Barcelona znovu venku zaváhala, když si rozdělila body s nováčkem z Osasuny. Do klubové historie ale vstoupil teprve šestnáctiletý útočník Ansu Fati. Autor prvního gólu Katalánců se stal nejmladším střelcem týmu v La Lize.

Domácí zaskočili věhlasného soupeře v 7. minutě, kdy si na centr za obranu výborně naběhl Roberto Torres. Barceloně se podařilo vyrovnat šest minut po přestávce díky hlavičce Fatiho, mladíka z afrického státu Guinea-Bissau, který byl přitom na hřišti jen pár minut.

V 64. minutě otočil skóre Arthur, nicméně Osasuna dokázala vyrovnat - v 81. minutě se z pokutového kopu prosadil opět Torres.

Barcelona má po třech kolech na kontě jediné vítězství, minule doma porazila Betis 5:2. V prvním utkání sezony prohráli svěřenci Ernesta Valverdeho 0:1 na hřišti Bilbaa a navíc se stále musejí obejít bez zraněného Lionela Messiho. K dispozici v Pamploně nebyl ani Luis Suárez, jenž si právě proti Bilbau poranil lýtkový sval.

I proto dostal Fati šanci. "Nehráli jsme vůbec dobře, přímo hrozně," zlobil se kouč Valverde. "Ve druhém poločase jsme už měli navrch. Dostali jsme se do vedení a měli vše ve svých rukou, ale oni vyrovnali díky absurdní penaltě," dodal.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Sevilla - Vigo 1:1 (81. Vázquez - 84. D. Suárez), Pamplona - Barcelona 2:2 (7. a 81. Torres z pen. - 51. Fati, 64. Arthur), Getafe - Alavés 1:1 (24. Molina - 31. Joselu), Levante - Valladolid 2:0 (83. Leon, 90.+4 Morales), Betis - Leganés 2:1 (54. Loren, 61. Fékir - 50. Braithwaite), Valencie - Mallorca 2:0 (43. z pen. a 57. z pen. Parejo), Atlético Madrid - Eibar 3:2 (27. Felix, 52. Vitolo, 90. Thomas - 7. Charles, 19. Arbilla), Espaňol Barcelona - Granada 0:3 (13. Puertas, 68. Fernández, 74. Azeez), Villarreal - Real Madrid 2:2 (12. Moreno, 74. Gómez - 45.+1 a 86. Bale).