Svět motorů

Richarlison sestřelil Wolves, Agüero režíroval demolici Brightonu a Liverpool zlepšil rekord

V úvodu ročníku se trápil, ale ve 4. kole přišel jeho čas. Richarlison dvěma brankami rozhodl o vítězství Evertonu nad Wolverhamptonem 3:2. Doma nezaváhal ani Manchester City, jenž rozstřílel Brighton 4:0 i díky trefám Sergia Agüera. Potřetí za sebou ztratili United, kteří remizovali 1:1 v Southamptonu. Vedoucí Liverpool dominoval v Burnley a zlepšil klubový rekord o třináctou ligovou výhru za sebou. Arsenal se v prestižním severolondýnském derby rozešel smírně s Tottenhamem.

Richarlison se raduje z gólu
zdroj: REUTERS autor: Andrew Yates

Brazilský reprezentant Richarlison poslal Everton do vedení už v 5. minutě, jenže vzápětí vyrovnal Saiss. Domácí inkasovali na svém stadionu v Goodison Parku po 549 minutách. Krátce nato však vrátil vedení na stranu liverpoolského celku Iwobi.

Ve druhém poločase sice vyrovnal po dlouhém autovém vhazování kanonýr Jiménez, ale Everton přesto nakonec získal tři body. V 80. minutě se totiž prosadil podruhé v zápase Richarlison. Úplný závěr navíc hosté dohrávali bez vyloučeného Bolyho.

Arsenal smazal dvoubrankové manko

V desáté minutě neudržel brankář Leno pokus Son Hung-mina a Eriksen doklepl míč do odkryté svatyně. O chvíli později mohl zvýšit Son Hung-min, ale tentokrát vytáhl Leno povedenou robinsonádu. Pět minut před pauzou nicméně "kohouti" navýšili vedení. Xhaka podrazil ve vápně aktivního Son Hung-mina a kanonýr Kane zaznamenal z pokutového kopu rekordní desátou trefu v derby.

Arsenal dokázal ještě do poločasu snížit po Lacazettově dělovce a po přestávce mohl vyrovnat Guendouzi, jenže jeho obstřel skvěle vytáhl Lloris. Na druhé straně pálil Kane do tyče. Guendouzi nakonec vymyslel v 71. minutě vyrovnávací akci pro Aubameyanga, který usměrnil jeho střílený centr za Llorise. Další branka už nepadla a Tottenham tak potřetí za sebou nevyhrál. Na hřišti úhlavního rivala zvítězil jen jednou z posledních 27 ligových zápasů.

Sergio Agüero a Kevin de Bruyne se radují z gólu Manchesteru City
zdroj: REUTERS autor: Lee Smith

"Citizens" poslal už ve druhé minutě do vedení Kevin De Bruyne a dodal favoritovi klid do dalšího průběhu. Poločasovou přestávku následně orámoval trefami muž zápasu Agüero, který pak v 79. minutě asistoval u gólu střídajícího Bernarda Silvy.

Liverpool rozhodl už v první půli. Ve 33. minutě otřel Trent Alexander-Arnold centr o bránícího Chrise Wooda a míč zapadl za záda brankáře Nicka Popea. Jen čtyři minuty poté se z brejku prosadil střelou po zemi Sadio Mané. Dominantní výkon hostů potvrdil v 80. minutě Roberto Firmino.

Nadále tápe Chelsea, která proti Sheffieldu United ztratila dvoubrankové vedení poté, co si v 89. minutě vstřelil vlastní branku Kurt Zouma. Ve čtyřech utkáních zaznamenali svěřenci Franka Lamparda pouze jedno vítězství a v tabulce mají pět bodů.

Utkání Southampton - Manchester United
zdroj: REUTERS autor: John Sibley

"Red Devils" začali velmi dobře a ujali se vedení v 10. minutě, ve které se přesnou ranou na zadní tyč prosadil Daniel James. Jednadvacetiletý Velšan, jenž do týmu přišel před sezonou ze Swansea, vstřelil třetí branku v sezoně.

Southampton vyrovnal v 58. minutě hlavičkou Jannika Vestergaarda, ale situaci mu zkomplikovala červená karta pro Dansa. Následné šance střídající dvojice Mason Greenwood - Ashley Younga však změnou skóre neskončily.

"Nebyli jsme dostatečně precizní, měli jsme spoustu šancí, ale finální fáze nám chyběla. Snažíme se ji zlepšit," uvedl trenér Ole Gunnar Solskjaer.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Southampton - Manchester United 1:1 (58. Vestergaard - 10. James), Chelsea - Sheffield United 2:2 (19. a 43. Abraham - 46. Robinson, 90. vlastní Zouma), Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (73. Ayew), Leicester - Bournemouth 3:1 (12. a 73. Vardy, 42. Tielemans - 16. C. Wilson), Manchester City - Brighton 4:0 (43. a 55. Agüero, 2. De Bruyne, 79. B. Silva), Newcastle - Watford 1:1 (42. Schär - 2. Hughes), West Ham - Norwich 2:0 (24. Haller, 56. Jarmolenko), Burnley - Liverpool 0:3 (33. vlastní Wood, 37. Mané, 80. Firmino), Everton - Wolverhampton 3:2 (5. a 80. Richarlison, 12. Iwobi - 9. Saiss, 75. Jiménez), Arsenal - Tottenham 2:2 (45.+2 Lacazette, 71. Aubameyang - 10. Eriksen, 40. Kane z pen.).